موضوعات داغ

ام جی سایبرستر برقی؛ مدل مفهومی با برد 800 کیلومتر و قابلیت اتصال به اینترنت 5G

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

ام جی پس از چند سال تزریق سرمایه توسط سایک موتور مجددا به روزهای رونق خود بازگشته و اکنون با معرفی ام جی سایبرستر برقی، سعی در به چالش کشیدن رقبا دارد. این خودرو در نمایشگاه خودرو شانگهای 2021 که در روزهای 21 ام تا 28 آوریل برگزار می‌شود، به نمایش عموم درخواهد آمد.

مدل مفهومی ام جی سایبرستر برقی توسط تیم طراحی ام جی در لندن طراحی شده است. این تیم سعی کرده‌اند تا ظاهر خودرو را شبیه به MGB کلاسیک طراحی کنند. چراغ‌های ام جی سایبرستر برقی هنگام روشن شدن باز می‌شوند و طرح پرچم بریتانیا در چراغ‌های عقب مشاهده می‌شود. قسمت جانبی خودرو نیز به نواری از چراغ‌های LED مجهز است که کمربند لیزر نامیده می‌شوند.

ام جی سایبرستر به پیشرانه تمام برقی مجهز است که بردی معادل 800 کیلومتر را برای این خودرو فراهم می‌کند. شتاب صفر تا صد این خودرو نیز سه ثانیه خواهد بود و علاوه برآن ام جی سایبرستر برقی قابلیت اتصال به اینترنت 5G را دارد.

ام جی سایبرستر برقی

ام جی سایبرستر برقی در صورت به تولید رسیدن، رقیب جدی تسلا رودستر خواهد بود. سگمنت اتومبیل‌های اسپرت دونفره الکتریکی هنوز شکوفا نشده است و به نظر می‌رسد طی سال‌های آتی، شاهد رونمایی از مدل‌های مختلف اسپرت الکتریکی خواهیم بود. در حال حاضر بیشتر تمرکز خودروسازان بر ساخت شاسی‌بلندها و کراس‌اوورهای الکتریکی قرار دارد و مدتی طول می‌کشد تا آن‌ها تصمیم بگیرند اسپرت‌های دو نفره برقی تولید کنند. ام جی 5، ام جی ZS، ام جی HS و ام جی مارول R محصولات هیبریدی و الکتریکی ام جی در حال حاضر هستند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد