کراس اوور ایران خودرو چه زمانی به بازار عرضه می شود؟

عکس نویسنده
فائزه تیموری
نویسنده

فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو،‌ در نشست با معاون وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که به زودی خودروی تارا با مشخصات و آپشن‌های متنوعی به بازار عرضه خواهد شد. او همچنین از آغاز تولید تارا با گیربکس اتوماتیک در تیرماه سال جاری خبر داد.

حاشیه بازدید از خودرو تارا محصول جدید ایران خودرو

مقیمی در این نشست از تولید گیربکس نیمه اتوماتیک از شهریورماه امسال خبر داده و اعلام کرد که داخلی‌سازی گیربکس اتوماتیک نیز تا آذرماه به پایان خواهد رسید و به این ترتیب از ابتدای سال ۱۴۰۱ گیربکس اتوماتیک توسط گروه خودروسازی ایران خودرو در داخل کشور تولید خواهد شد.

وی ادامه داد که رانا پلاس با سقف شیشه‌ای و مجهز به گیربکس شش سرعته از خودروهای جدید ایران خودرو است که به زودی به بازار عرضه خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این‌که خودروی کراس اوور، محصول جدید ایران خودرو در نیمه نخست سال ۱۴۰۱ به بازار عرضه خواهد شد، بیان کرد که این خودرو حاصل نبوغ کارگران و مهندسان ایرانی است، تحریم‌ها در کنار تهدیدات خود، موجب خودکفایی در طراحی و تولید خودرو شد.

وی با اشاره به رشد ۳۵ درصدی تولید خودروی سواری در سال گذشته،‌ گفت در حوزه خودروهای سنگین و نیمه‌سنگین نیز ایران خودرو موفق شده رشد ۶۷ درصدی را به ثبت برساند، همچنین احیای خط تولید اتوبوس پس از ۹ سال توقف از دستاوردهای مهم سال گذشته است.

مقیمی، از تولید روزانه سه دستگاه اتوبوس در سال جاری در ایران خودرو دیزل خبر داد و گفت آمادگی افزایش این تعداد به روزانه پنج دستگاه نیز وجود دارد، در حال حاضر ایران خودرو متهعد به تولید و عرضه ۶۰۰ دستگاه اتوبوس را به وزارت کشور شده به گفته فرشاد مقیمی، این مجموعه در حال تولید و تحویل آن است.

وی افزود ایران خودرو دیزل علاوه‌بر جهش تولید، اولین اتوبوس آمبولانسی کشور را به تولید رسانده است؛ پیش از این، این محصول با قیمت بالا وارد کشور می‌شد، در حالی که تولید آن، بیش از نیمی از این هزینه را کاهش داده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود کشنده ۶×۶ نیز از جمله محصولاتی است که در گذشته، با هزینه بالایی از محل واردات تامین می‌شد، اما در حال حاضر در شرکت ایران خودرو دیزل تولید می‌شود.

گفتنی است، در پایان این نشست که در وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، از خودروی تارا، جدیدترین محصول ایران خودرو، بازدید به عمل آمد.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران