تست دوام طاقت فرسای تویوتا هایلوکس، بدترین کابوس هر اتومبیل + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

شایان ذکر است که تویوتا هایلوکس یکی از بادوام‌ترین پیکاپ‌های موجود در بازار است. این موضوع در مورد مدل‌های قدیمی که مربوط به دهه 80 و 90 هستند و باعث برجسته شدن نام و فناناپذیری آن شده‌اند، پررنگ‌تر است.

اما دوام یک تویوتا هایلوکس واقعا چقدر است؟ ویستلین دیزل در یوتوب به دنبال کشف این موضوع است، بنابراین طرفداران آن کانال نمونه نسل پنجم را برای تست دوام این خودرو پیشنهاد داده‌اند. به نظر می‌رسد که این نمونه به دلیل قرار گرفتن راننده در سمت راست، انتخاب شده است.

این تست دوام با هدف وارد کردن تمامی ضربه‌های ممکن و شبیه سازی سواستفاده از هایلوکس در چندین دهه، در یک روز، انجام شده است. این کار ابتدا با ضربه‌های معمولی مانند ضربه زدن به درها آغاز شد که باعث شد درب جلویی به سادگی دچار آسیب شود، اما درب عقبی با وارد شدن 1000 ضربه مقاومت کرد به طوری که هنوز هم توانایی استفاده از آن‌ها را دارد.

البته این بدان معنا نیست که خساراتی به آن وارد نشده است. پنل‌های درب و تزئینات لاستیکی، پس از چند ضربه شروع به تخریب کردند. همان مقدار ضربه به درب عقب نیز وارد شده بود، اما با تست رنگ‌های زنده از این آزمایش جان سالم به در برد.

اما این‌ها تنها بخشی کوچک از مشکلات وارد شده به آن است. ویستلین دیزل، هایلوکس را تحت فشار شدید آفرودی قرار داد که این کار می‌توانست سیستم تعلیق آن را به راحتی از بین ببرد. از آن بدتر، یک پالت آجر سیمانی در این خودرو بارگیری شد که چیزی فراتر از ظرفیت این پیکاپ با اندازه متوسط بود.

البته این‌ها تنها تست‌های جزئی انجام شده است. بقیه موارد را می‌توانید از طریق ویدئوی قرارگرفته در بالا مشاهده کنید. تست‌های طاقت فرسا و دلخراشی که حتی می‌توان گفت بدترین کابوس هر خودرو به شمار می‌روند.

نظرات
 
 
 
حمید 1400/2/30
چطور دلشون میاد.... میخوام تست نکننننن
Moein 1400/2/30
ما هم پراید وانت از این با کیفیت تر داریم
حمید 1400/3/1
باسلام
این مردتیکه خوله باید بیاد تو ایران ببینه مردم جرأت ندارن در یک پراید رو محکم بکوبند چه برسه ماشینی که فکر کنم الان در حدود دومیلیارد پولشه
  • محمد 1400/5/7
    خول نیست.پولداره.!
بلوچ 1400/5/14
آقا تویوتاااا هست ماشین ژاپنی
امیر 1400/6/3
هر کشور و سازنده افتخارش این هست به خودش و ملتش و محصولاتش ارزش بیاره .نه اینکه اشغال درست کنه و بزور به ملتش بفروشه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران