اتوبوس‌های برقی تمام خودران مدرن در انگلستان بکار گرفته شدند + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

کشور انگلیس در تاریخ 27 مه جلسه‌ای را با موضوع اولین اتوبوس‌های خودران برگزار کرد. اتوبوس‌های بدون راننده به جاده‌های عمومی کمبریج وارد شده‌اند و با هدف بررسی این موضوع که آیا این اتوبوس‌ها جایگزین مناسبی برای استفاده در داخل و اطراف شهر هستند یا خیر، تحت یک سری آزمایشات قرار گرفته‌اند.

این نخستین بار نیست که اتوبوس‌های بدون راننده در مناطق مسکونی در اروپا آزمایش می‌شوند. بر اساس یک برنامه اجرا شده توسط اتحادیه اروپا، سال گذشته پنج کشور (نروژ، فنلاند، استونی، یونان و هلند) برای دریافت این ناوگان خودران انتخاب شده‌اند.

اکنون، آزمایشی که به تازگی در انگلیس آغاز شده است بخشی از پروژه‌ای است که با همکاری پروژه‌های مشارکت بزرگ کمبریج، (GCP) اسمارت کمبریج، و شرکت مهندسی آئوریگو رهبری می‌شود. این مشاغل با همکاری یکدیگر، در حال بررسی نحوه به کارگیری حمل و نقل خودران در سیستم عمومی هستند.

اتوبوس‌های جدید طراحی شده توسط شرکت مهندسی آئوریگو مستقر در کاونتری، کاملاً برقی‌اند و از توانایی برد 100 مایل یا 161 کیلومتر برخوردار هستند که برای حرکت در شهر اصلاً بد نیست. طبق GCP، هر اتوبوس قادر است با یک بار شارژ، در تمام طول روز حرکت کند. البته، آن‌ها خیلی سریع نیستند و از سرعتی معادل 30 مایل در ساعت (30 کیلومتر در ساعت) برخوردار خواهند بود که در واقع معادل حداکثر سرعت مجاز در وست کمبریج است.

اتوبوس خودران

راه اندازی اتوبوس‌های جدید از سال گذشته آغاز شد اما به دلیل بحران سلامت، رونمایی و استفاده از آن‌ها در خیابان، نسبت به برنامه اولیه با تاخیر روبه‌رو بوده است. نقشه برداری از مسیر آزمایشات آغاز شده است و مسافران پس از تکمیل آن می‌توانند از این وسایل نقلیه خودران استفاده کرده و آن‌ها را آزمایش کنند.

راشل مکلین Rachel Maclean، وزیر حمل و نقل، از اولین مسافرانی بود که روز پنجشنبه شاتل آئوریگو را با یک خودرو بدون راننده در محوطه دانشگاه وست کمبریج آزمایش کرد. اگرچه هیچ راننده‌ای در این اتوبوس‌ها رانندگی نمی‌کند، اما یک اپراتور ایمنی برای مواقع اضطراری وجود خواهد داشت که در هر لحظه آماده برای کنترل اتوبوس باشد. هدف نهایی این آزمایشات این است که در نهایت، نیاز به اپراتور ایمنی را رفع کنیم و به آن‌ها امکان کنترل از راه دور از طریق دوربین مدار بسته از اتاق کنترل را بدهیم.

این برنامه تا پایان ماه ژوئن در اطراف پردیس غربی دانشگاه کمبریج در جاده مادینگلی صورت خواهد گرفت. تنها نکته منفی این است که این شاتل‌ها فقط برای 10 مسافر جا دارند که برای شهرهای شلوغ کمی کوچک است. به جز این، راه‌اندازی این اتوبوس‌ها پروژه‌ای عالی است که کیفیت هوا و روند ترافیک منطقه را به طور قابل توجه‌ای بهبود می‌بخشد.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران