سوپراسپرت‌ها الکتریکی می‌شوند، بحران از دست دادن صدای ابرخودروها!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

روند الکتریکی‌سازی خطوط تولید خودروسازان، این روزها جهانی شده است و بسیاری از شرکت‌های خودروساز اعلام کرده‌اند که در آینده نزدیک تنها محصولات پلاگین هیبریدی و الکتریکی را به تولید خواهد رساند. لامبورگینی نیز یکی از خودروسازان جدیدی است که اعلام کرد به زودی بر تولید خودروهای مدرن و پاک تمرکز خواهد کرد.

بنابر اعلام رسمی این شرکت، لامبورگینی 1.5 میلیارد یورو برای توسعه خط تولید خود در نظر گرفته است تا میزان انتشار گازهای آلاینده این محصولات را تا سال 2025 به نصف کاهش دهد. اکثر خودروهای برند لامبورگینی به زودی پلاگین هیبریدی خواهند شد و چهار نسخه تمام الکتریکی نیز توسط این شرکت به بازار عرضه خواهند شد.

با وجود حمایت‌هایی که از تولید خودروهای پلاگین هیبریدی و الکتریکی صورت می‌گیرد، تبدیل سوپراسپرت‌های قدرتمند به خودروهای پاک موجب نگرانی خودرو دوستان شده است. در صورتی که محصولات لامبورگینی از پیشرانه‌های حجیم درون‌سوز استفاده نکنند، دیگر شاهد نوای روح‌انگیز غرش اگزوز نخواهیم بود.

علاوه بر لامبورگینی، دیگر برندهای مشهور اروپایی نیز روندی مشابه را در پیش خواهند گرفت. آئودی و فراری دو برند اروپایی دیگر هستند که محصولات خود را به زودی تنها با پیشرانه الکتریکی یا پلاگین هیبریدی به بازار عرضه خواهند کرد.

علاوه بر فقدان موتورهای درون‌سوز، عامل دیگری نیز انتشار صدای ابرخودروها را محدود خواهد کرد. این عامل تشدید مقررات انتشار صدای خودروها است که آیین‌نامه آن توسط توسط کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد تدوین شده است. اروپا سخت‌گیر ترین منطقه جهان در زمینه اجرایی کردن این قوانین است، در حالی‌که ایالات متحده و ژاپن هنوز برنامه‌ای را برای اجرایی کردن قوانین مربوط به میزان تولید صدا اعلام نکرده‌اند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران