غیر منتظره‌ترین نتیجه در باکو، فتل بر روی سکوی دوم، پرز اول و گسلی سوم

عکس نویسنده
رضا کروئی
نویسنده

سرجیو پرز به لطف بدشانسی مکس ورشتپن توانست سکوی نخست گرندپری باکو را از آن خود نماید. سباستین فتل یکصد و بیست و یکمین سکوی خود را بدست آورد و دوم شد. پیر گسلی به لطف اشتباه لوئیس همیلتون سوم شد.

سرجیو پرز در یک گرندپری عجیب در شرایطی که هم تیمی او، مکس ورشتپن به دلیل ترکیدگی لاستیک عقب سمت چپ، مقام نخست مسابقه را در دور 49 و تنها 3 دور مانده به انتهای مسابقه از دست داد، توانست سکوی نخست باکو را به نام خود نماید.

مراسم سکوی گرندپری آذربایجان - باکو 2021
سباستین فتل قهرمان 4 دوره فرمول یک جهان این بار خط بطلانی بر روی ناکامیهای گذشته خود کشید. او در مسابقه قبلی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای از خود نشان داد و در این مسابقه، برای کسب رده چهارم به شدت جنگید.

خودروی لنس استرول پس از برخورد با دیواره پیست
او که تا پیش از ترکیدگی لاستیک هم تیمی‌اش یعنی لنس استرول در رده 7 در حال نبرد بود توانست بعد از ورود خودروی ایمنی جایگاه خودش را ارتقا بخشد و تا رده چهارم صعود نماید و اینبار نیز به لطف خروج مکس ورشتپن به رده سوم رسید اما این صعود همینجا متوقف نشد. او برای شروع مجدد مسابقه از خط استارت پس از پرچم قرمز، در دور 49 لاستیک سافت نو داشت. همین کافی بود تا فشار زیادی به دو خودروی جلویی یعنی لوئیس همیلتون و سرجیو پرز وارد نماید. قهرمان 7 دوره فرمول یک جهان در پیچ اول نتوانست سرعت خود را پس از شتاب گیری کاهش دهد و از پیچ خارج شد همین فرصت کافی بود تا فتل بر روی سکوی دوم به یکصد و بیست و یکمین سکوی خود در طول دوران حضورش در فرمول یک دست پیدا کند.

تبریک پرز به فتل
در پشت این دو نفر نبرد بسیار نفس گیری بین پیر گسلی و چارلز لکلرک که در زمان شروع مسابقه رده نخست استارت را در اختیار داشت و به راحتی مفلوب همیلتون شد، و همچنین لندو نوریس که او هم با سه رده جریمه به رده نهم استارت امروز سقوط کرده بود برای کسب سکوی سوم در گرفت. اما در نهایت این پیر گسلی فرانسوی بود که از این دو نفر جدا شد و توانست حتی جایگاهی را که برای مدت کمی به لکلرک داده بود پس بگیرد و در نهایت هم بر روی سکوی باکو 2021 ایستاد.

سریعترین زمان ثبت شده در این مسابقه بارها بین سرجیو پرز، مکس ورشتپن و لوئیس همیلتون جابجا شد، اما در نهایت ورشتپن زمان 1:44.481 را کسب کرد که با توجه به خروج او از مسابقه، این زمان نیز پاک شد و تک امتیاز آن به کسی تعلق نگرفت.

خودروی مکس ورشتپن - ردبول پس از حادثه ترکیدگی لاستیک عقب سمت چپ
جه بر سر لوئیس همیلتون آمد؟ او در پیچ یک از مسیر خارج شد و در رده 15 به پیست برگشت و به لطف عملکرد بسیار بد هم تیمی‌اش والتری بوتاس هر دو نتوانستند امتیازی برای تیم مرسدس کسب نمایند.

این دو راننده هم امتیازات تیمی را از دست دادند و هم خود همیلتون فرصت برگشت به صدر جدول رانندگان را از خود گرفت.

بدون شک بازنده این گرندپری کسی نبود جز پیرلی که نشان داد با عملکرد بد به راحتی پیروزی را از ورشتپن و ردبول خارج شد و بازنده دوم هم کسی نبود جز همیلتون که اسیر اشتباه خود شد، او در انتخاب نقطه ترمزگیری باعث از دست رفتن جایگاه، یک امتیاز حساس در جدول رانندگان و سازندگان شد.

در باقی دورهای مسابقه شاید به ندرت اتفاقات ویژه‌ای رخ داد. اتفاقاتی که می‌توان به آنها اشاره داشت اشتباه کارولس ساینز بود که باعث شد تا رده زیادی را از دست بدهد و باز هم در پیچ پیش از قلعه از مسیر مسابقه خارج شد و رده زیادی از دست داد.

یکی دیگر از اتفاقات نادر این مسابقه به هنگام نمایش پرچم قرمز، عدم توجه نیکلاس لطیفی به آن بود که از مسیر ورودی پیت عبور کرد و همین باعث شد تا جریمه 10 ثانیه‌ای به او تعلق گیرد. او که تا این لحظه بالاتر از هم تیمی خود یعنی جورج راسل و التری بوتاس در رده 13 بود، به رده 15 سقوط کرد. اما داستان اینجا خاتمه نیافت، او به لطف خروج راسل به رده 16 رسید.

استبان اوکون به دلیل مشکل فنی در همان ابتدای مسابقه از رقابت خارح شد، بعد از او لنس استرول، مکس ورشتپن، جورج راسل نفرات بعدی بودند که نتوانستند مسابقه را به اتمام برسانند.

میک شوماخر و نیکیتا مازپین به ترتیب رده 13 و 14 را کسب کردند و بالاتر از همیلتون مسابقه را به اتمام رساندند.

بوتاس در رده 12 و بعد از کیمی رایکونن و آنتونیو جیوویناتزی کار را تمام کرد و از کسب امتیاز باز ماند. رایکونن توانست 1 امتیاز رده دهم را از آن خود نماید.

سایر رده بندیهای امتیازی مطابق جدول زیر است:

رده‌بندی رانندگان گرندپری آذربایجان -باکو 2021

رده‌بندی رانندگان گرندپری آذربایجان -باکو 2021

جدول رانندگان فصل 2021

جدول رانندگان فصل 2021

جدول سازندگان فصل 2021

در انتها به تصاویر از اتفاقات مسابقه امروز توجه فرمائید:

سبقت همیلتون از لکلرک در انتهای دور اول

عبور ورشتپن ار لکلرک در انتهای دور هفتم

دلداری استرول بزرگ به استرول جوان پس از حادثه ترکیدگی لاستیک

لحظه ترکیدن لاستیک عقب سمت چپ خودروی آستون مارتین استرول

سبقت نوریس از آلونسو

سبقت کلاسیک ریکاردو از آلونسو

نبرد ساینز - جیوویناتزی

حمله فتل به لکلرک و عبور از کنار او در پیچ /span>

دفاع فتل در مقابل لکلرک

نمایی دیگر سبقت فتل از لکلرک

عصبانیت مکس ورشتپن

سباستین فتل در حال تمرکز پیش از شروع مجدد

دنیل ریکاردو خونسرد آماده شروع مجدد مسابقه

باله جلوی آسیب دیده خودروی مرسدس لوئیس همیلتون

احترام به سباسیتن فتل - بازگشت شکوهمند به سکو با آستون مارتین

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران