اتوبوس‌های دو طبقه برقی جدید آمریکا معرفی شد، ظرفیت بالا با سه محور

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

شرکت انگلیسی ADL (Alexander Dennis Limited) که از زیرمجموعه‌های گروه NFI‌ محسوب می‌شود، از اولین اتوبوس دو طبقه سه محوره برقی خود برای عرضه به بازار آمریکای شمالی رونمایی کرد. عرضه این وسیله براساس تقاضای شرکت‌های ارایه دهنده خدمات حمل و نقل در آمریکای شمالی بوده و این اتوبوس برقی عظیم‌الجثه به زودی وارد بازار آمریکا خواهد شد.

اتوبوس 45 فوتی Enviro500EV، ظرفیت 82 مسافر را دارد که از این تعداد، 53 صندلی به طبقه فوقانی اتوبوس اختصاص یافته است. این اتوبوس دو موتور الکتریکی با توان 125 کیلووات یا 167 اسب‌بخار دارد که قدرت را از طریق یک پورتال الکتریکی به محورهای محرک انتقال می‌دهند.

ظرفیت باتری اتوبوس Enviro500EV برابر با 648 کیلووات ساعت است. پکیج باتری‌ها در قسمت عقبی اتوبوس و بر روی شاسی تعبیه شده است. نقاط استاندارد شارژ CCS1 در چپ و راست اتوبوس مکانی مناسب برای شارژ باتری‌های اتوبوس هستند، در صورتی که Enviro500EV از شارژ بی‌سیم نیز پشتیبانی می‌کند.

محصولات خانواده Enviro شرکت الکساندر دنیس، پرفروش‌ترین اتوبوس‌های دو طبقه در جهان هستند که تاکنون بیش از 18 هزار دستگاه از آن‌ها در سراسر جهان به فروش رسیده است. اکنون این شرکت تصمیم دارد با ارائه نسخه تمام برقی، خدمات حمل و نقل عمومی را به صورتی پاک‌تر از گذشته ادامه دهد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران