مشارکت یاماها و شین‌مایوا در ساخت هواپیما‌های سبک

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

در تاریخ 29 ژوئن 2021 ، شرکت یاماها موتور رسماً اعلام کرد که با شرکت ژاپنی شین‌مایوا برای همکاری در ساخت نسل بعدی هواپیماهای سبک به توافق رسیده است. هدف این دو شرکت ژاپنی از تحقیقات مشترک، ساخت موتورهای دو سیلندر موازی اعلام شده است.

وظیفه یاماها در این همکاری مشترک، ساخت پیشرانه دو سیلندر موازی مدرن و ایده آل است. در سوی دیگر سین‌مایوا نیز با استفاده از تجربیات خود در صنعت ساخت هواپیما، نمونه‌های اولیه خواهد ساخت و آزمایش‌های فنی را به انجام خواهد رساند.

هیچ اطلاعات دیگری از همکاری این دو شرکت ژاپنی منتشر نشده است اما از آن‌جایی‌که یاماها و شین‌مایوا هر دو کسب و کار تجاری محسوب می‌شوند، انتظار می‌رود حاصل تجربیات آن‌ها در قالب محصولی تجاری رونمایی شود.

سابقه فعالیت یاماها در صنعت هوایی به سال 1982 میلادی باز می‌گردد، زمانی‌که این شرکت تصمیم گرفت تا موتورهایی را برای استفاده در هوانوردهای کوچک همچون گلایدرها، هواپیماهای سمپاشی بدون سرنشین و هلیکوپترهای کوچک بدون سرنشین تولید کند. با توجه به سابقه یاماها، پیگیری ایده‌های گذشته و همکاری با شین‌مایوا کاملا منطقی به نظر می‌رسد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران