خداحافظ استینگر، کیا در بهار 2022 برای همیشه تولید نسخه پرهیاهوی استینگر را متوقف می کند

خودروهای زیادی در جهان هستند که به باوجود جذابیتشان، سازنده ها از طراحی و ساخت نسل دوم آن منصرف شده و در همان نسل اول خلاصه شده اند. نمونه آن را می توان خودروی بی ام و i8، آلفارومئو 4C و خودروهای دیگری عنوان کرد که در جذابیت و عملکرد خود حرف های زیادی برای گفتن داشتند، اما به دلیل برآورده نکردن انتظار شرکت ها شانس داشتن نسل دوم و ادامه حیات را از دست داده اند.

حال کیا استینگر، خودروی سدان اسپرت پرسروصدای شرکت خودروسازی کیا هم به چنین سرنوشتی دچار شده و بعد از انتشار این خبر که شرکت سازنده برنامه ای برای توسعه و تولید نسل جدید آن ندارد. اخیرا اعلام شده که در بهار 2022 تولید آن متوقف شده و برای همیشه بازنشسته خواهد شد.

کیا استینگر، سدان اسپرت شرکت خودروسازی کیا که با سروصدای بسیار زیاد معرفی شد و تبلیغات زیادی هم بر روی آن صورت گرفت تا به یک ماشین پولساز برای کیا در بازارهای جهانی تبدیل شود، اما گویا این خودرو در تحقق هدف شرکت سازنده ناموفق بوده و شرکت خودروسازی کیا قصد دارد تا آن را برای داشتن نسل های بعد و مدل های بیشتر عقیم کند.

کیا استینگر

کاهش فروش جهانی، می تواند دلیل اصلی کیا برای پایان دادن به زندگی این خودروی سدان اسپرت پرحاشیه و بازنشستگی زودرس آن در بهار سال 2022 باشد. در بین سال های 2018 تا 2019 میلادی که خبری هم از شیوع ویروس کرونا نبود، فروش این خودرو با کاهش 18 درصدی همراه بوده و در سه ماهه نخست سال 2020 میلادی هم شاهد افت فروش 21 درصدی این خودرو نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته بوده ایم، این درحالیست که تنها در ماه مارس افت فروش کیا استینگر به چیزی حدود 40 درصد نسبت به مدت زمان مشابه در سال 2019 می رسد.

طبق گفته منابع محلی کره جنوبی، کیا استینگر در کارخانه اتومبیل سازی Sohari شرکت خودروسازی کیا تولید و مونتاژ می شود، اما این کارخانه قرار است که در آینده میزبان تولید و مونتاژ وسایل نقلیه الکتریکی تولید انبوه و همچنین نسخه هیبریدی مینی ون جدید کارناوال باشد که باتوجه به این شرایط، تولید کیا استینگر تا آغاز 3 ماهه سوم 2022 میلادی به پایان خواهد رسید.

البته توقف تولید کیا استینگر در کره جنوبی، ممکن است به معنی توقف تولید کامل آن در بازارهای جهانی نباشد، زیرا استینگر اخیرا یک نسخه فیس لیفت دریافت کرده و نسخه آمریکایی آن هم بروزرسانی های زیادی دریافت کرده است و باتوجه به انجام چنین سرمایه گذاری از سوی کیا، بعید به نظر می رسد که در بازارهای دیگر جهانی شاهد توقف تولید کامل این خودرو باشیم و تولید با حجم کمتر می تواند در کارخانه های دیگر کیا ادامه پیدا کند.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران