موضوعات داغ

آمار فروش خودرو در ماه ژوئن بازار اروپا منتشر شد، تاخت و تاز تسلا مدل 3

عکس مطلب اول

با نگاهی به میزان خودروهای فروخته شده در هر کشور، به راحتی می توان محبوب ترین خودروی بازار کشورهای مختلف را پیدا کرد، هرچند برخی خودروها براساس ویژگی های برتر خود نسبت به رقیب به این موفقیت رسیده و برخی دیگر باتوجه به شرایط حاکم در جامعه و سطح رفاه شهروندان، توانسته اند به این جایگاه دست پیدا کنند.

داده های اولیه ACEA برای فروش خودرو در بازارهای اروپا نشان می دهد که فروش خودرو در بازار این قاره برای ماه ژوئن 2021 میلادی حدود 13.3 درصد نسبت به مدت زمان مشابه در سال 2020 میلادی افزایش پیدا کرده است و این آمار فروش در کنار ماه های گذشته، منجر به افزایش 27.1 درصدی سالیانه خودرو در اروپا خواهد شد.

هرچند آمار فروش ماه ژوئن 2021 بازارهای اروپایی باوجود افزایش فروش، همچنان با مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کند و حدود 14 درصد فروش کمتر نسبت به ماه ژوئن سال 2019 میلادی و همچنین در 6 ماه نخست امسال، حدود 23 درصد فروش کمتر نسبت به 6 ماه نخست سال 2019 میلادی تجربه کرده است.

در میان بازارهای اصلی، بهترین عملکرد برای انگلستان با افزایش فروش 28 درصدی، آلمان با افزایش فروش 24.5 درصدی، اسپانیا با افزایش فروش 17.1 درصدی و ایتالیا با افزایش فروش 12.6 درصدی بوده است، اما در بین کشورهای کم جمعیت مثل ایرلند شاهد افزایش فروش 174.8 درصدی، ایسلند با افزایش فروش 123.2 درصدی، کرواسی با افزایش فروش 78.2 درصدی، پرتغال با افزایش فروش 71 درصدی و یونان با افزایش فروش 68.2 درصدی هستیم.

بهترین تولیدکنندگان خودرو اتحاد هیوندای و کیا معرفی شده اند که میزان تولید محصولاتشان 51.7 درصد افزایش پیدا کرده است و یا حتی تویوتا و BMW به ترتیب افزایش 30.5 درصدی و 18.6 درصدی تجربه کرده اند. با این حال دو شرکت خودروسازی دایملر و فورد به دلیل کمبود میکروچیپ های استفاده شده در محصولاتشان، به ترتیب 10.1 درصد و 19.8 درصد افت تولید را تجربه کرده اند.

در بین پرفروش ترین های بازار، خودروی فولکس واگن گلف افزایش فروش 11.3 درصدی تجربه کرده و خود را در جایگاه نخست تثبیت کرده است، اما قهرمان اصلی را می توان تسلا مدل 3 دانست که با رشد فروش 259.8 درصدی توانسته خود را به جایگاه دوم برساند و تنها 1550 دستگاه اختلاف فروش با فولکس واگن گلف داشته باشد!.

با این حال تسلا مدل 3 موفق شده در بازار انگلستان، نروژ و سوئیس رتبه 1 فروش را به نام خود ثبت کند و همچنین در کشورهای دانمارک، فرانسه، آلمان، ایرلند، لوکزامبورگ و سوئد در بین 10 رتبه برتر فروش قرار گیرد.

در جایگاه سوم فروش هم داچیا ساندرو قرار گرفته و در جایگاه چهارم و پنجم به ترتیب دو خودروی رنو کلیو و فیات 500 قرار می گیرند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد