موضوعات داغ

آپریلیا توارگ 660 مدل 2022، موتورسیکلت تریل جدیدی از ایتالیا

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

آپریلیا توارگ 660 یک موتور تریل جدید با مبدا برند ایتالیایی است که برای استفاده روزانه به همراه ماجراجویی‌های کوچک ساخته شده است. رقبای این موتور در بازار یاماها تریومف تایگر 900 رالی، بی ام و F850 GS و کی تی ام 890 هستند.

فرمان بلند و صندلی‌ بلند، دو مشخصه ظاهری آپریلیا توارگ 660 هستند. موقعیت رانندگی مستقیم موجب شده تا تسلط راکب بر مسیر خوب باشد و این مزیت برای سواری در معابر خارج جاده‌ای مفید خواهد بود. سبک طراحی آپریلیا توارگ 660 کاملا تهاجمی است و مشاهده آن موتورهای شرکت کننده در جریان رالی داکار را برای شما تداعی می‌کند.

قدرت آپریلیا توارگ 660 از موتور دو سیلندر با حجم 659 سی سی تامین می‌شود که پیش تر در موتورهای سری RS و Tuono این برند مورد استفاده قرار گرفته است. این پیشرانه اکنون با کاهش 20 اسب‌بخاری قدرت همراه شده و 80 اسب‌بخار تحویل می‌کند اما گشتاور 70 نیوتن متری را ارائه می‌دهد که نسبت به قبل افزایش یافته است.

استفاده از شاسی لوله ای با تکیه گاه های آلومینیومی موجب شده است که مرکز ثقل آپریلیا توارگ 660 پایین باشد. وزن این موتورسیکلت 187 کیلوگرم است و مخزن سوخت آن نیز 18 لیتر گنجایش دارد.

آپریلیا توارگ 660 به سیستم‌های ایمنی مختلفی مجهز است که از جمله آن‌ها می‌توان به کنترل کشش، کروز کنترل و ترمز موتور اشاره کرد. نمایشگاه موتور میلان 2021 که در اواخر ماه نوامبر برگزار می‌شود، میزبان رونمایی از آپریلیا توارگ 660 خواهد بود.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد