موضوعات داغ

چرا فولکس واگن پاسات افت فروش را در چین تجربه می کند؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

در دسامبر ۲۰۱۹، فولکس‌ واگن پاسات در یک تست تصادف که توسط نهاد بیمه‌ای چین انجام گرفت شکست بدی را تجربه کرد. فولکس ‌واگن با مهندسی مجدد به منظور ایمن‌تر کردن این مدل نسبت به نمره ضعیفش واکنش نشان داد، اما فروش این مدل در چین به دلیل این جنجال‌ها افت شدیدی پیدا کرد.

پاسات در تست برنامه ارزیابی خودروهای جدید چین توسط دولت این کشور موفق ظاهر شد، اما مؤسسه فناوری خودرویی CIRI روش ارزیابی سخت‌گیرانه‌تری دارد. این تست شامل یک تصادف با همپوشانی کوچک بود که ۲۵ درصد از جلوی خودرو را در برابر یک مانع قرار داد. در مقایسه، در تست برنامه ارزیابی خودروهای جدید چین از ۴۰٪ دماغه خودروها در تست تصادف استفاده می‌شود.

همان‌طور که در ویدئو مشاهده می‌کنید، ستون A پاسات طی این تصادف کاملاً خم می‌شود. سر آدمک تقریباً هیچ تماسی با کیسه هوا ندارد و به جای آن، صورت فرد به داشبورد برخورد می‌کند. CIRI به دلایل روشنی به فولکس ‌واگن پاسات نمره خیلی ضعیف داده است.

فولکس واگن پاسات

براساس گزارش رویترز، یک نارضایتی عمومی علیه فولکس ‌واگن در چین به وجود آمده است و این شرکت مهندسانی را به کارخانه سرمایه‌گذاری مشترک SAIC-فولکس ‌واگن فرستاده تا مشکل پاسات را حل کنند. آن‌ها متوجه شدند که این سدان به مواد جدیدی نیاز دارد که قیمت هر خودرو را ۶۲ دلار بالا می‌برد.

فولکس‌ واگن در اواسط سال ۲۰۲۰ نسخه بهبودیافته پاسات را معرفی کرد. این مدل مجدداً توسط CIRI مورد ارزیابی قرار گرفت و تست تصادف همپوشانی را با موفقیت پشت سر گذاشت.

با این حال، خریداران همچنان به پاسات اعتماد پیدا نکرده‌اند. در سال ۲۰۲۰، فروش این سدان توسط فولکس ‌واگن-SAIC تقریباً ۳۲٪ افت داشت. به گزارش رویترز، حتی با در نظر گرفتن کرونا، فروش کلی خودروها در چین در سال گذشته ۶.۸٪ کاهش داشته است.

در همین حال، پاسات ۲۰۲۲ آخرین نسخه از این خودرو است که در ایالات ‌متحده عرضه خواهد شد. فولکس واگن با عرضه ۱۹۷۳ نسخه لیمیتد ادیشن که امکانات زیادی دارد، فروش این خودرو در آمریکا را متوقف خواهد کرد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد