موضوعات داغ

تویوتا هایلوکس ۲۰۲۱ با موتور V8 ساخت AMG، پیکاپی با قیمتی نامعلوم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

تویوتا هایلوکس در آفریقای جنوبی با موتورهای ۲.۴ و ۲.۸ لیتری در دسترس است که توان ۱۴۸ تا ۲۰۱ اسب بخار تولید می‌کنند. اما این نسخه خاص که قبلاً تصادف کرده است، از موتور M156 ساخت AMG بهره می‌برد.

این پیکاپ متعلق به کوئینتین بویلان در پرتوریا، توان ۵۰۰ اسب ‌بخار و گشتاور ۶۳۰ نیوتن متر تولید می‌کند. این موتور دارای واحد کنترل MoTeC M150 است که بیش از ۳۰۰۰ دلار قیمت دارد.

کوئنتین گفته است: "من این خودرو را ساختم چون مرسدس تولید X کلاس را متوقف کرد و من هرگز موتور مناسبی روی آن قرار ندادم. من علاقه زیادی به ساخت خودروهای خاص و تک دارم."

این هایلوکس که برای انجام کارهای روزمره از آن استفاده می‌شود یک جعبه‌دنده آلمانی ندارد. در واقع این مدل دارای جعبه‌دنده ۶ سرعته هایلوکس است که برای مطابقت با موتور AMG اصلاح شده است.

در کابین این هایلوکس که دارای تایرهای ۲۰ اینچی داوانتی روی چرخ‌های الهام گرفته شده از AMG است، از تزئینات آلکانتارا روی داشبورد، فرمان، داخل درها و کنسول مرکزی استفاده شده است. کوئنتین هنوز قیمت مورد نظر خودش برای فروش این تویوتا هایلوکس خاص را اعلام نکرده است.

نظرات کاربران

2 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/5/25
۳۰۰۰دلار با احتساب دلار ۲۰۰۰۰ تومنی میشه ۶۰ میلیون تومن ، پس چرا در ایران یک و نیم میلیارد است چرا چرا چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1400/5/30
قیمت موتور هست البته احتمالا دسته دوم یه سری میان قیمت های پرت میدن تو دنیا خیلی کم ماشین صفر زیر 300 م تومن داریم نورم قیمت رو 500 م به بالاست