تمامی 112 دستگاه لامبورگینی کونتاش 2022 کمتر از یک هفته به فروش رسید!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

طبق گزارش خبرگزاری تاپ گیر، لامبورگینی به ندرت در فروش مدل‌های محدود خود با مشکل رو به رو می‌شود و با وجود این که کونتاش عمدتاً بر پایه Sián (و بنابراین لامبورگینی اونتادور) ساخته شده است، به وضوح می‌توان دید که این امر سرمایه داران بسیار ثروتمند را از پرداخت 2.64 میلیون دلار برای کسب امتیاز مالکیت یک دستگاه از این خودرو منصرف نکرده است.

لامبورگینی این سوپراسپرت را برای جشن پنجاهمین سالگرد تولید کونتاش اصلی به بازار عرضه کرد. این خودرو از پیشرانه مشابه با لامبورگینی سیان FKP 37 استفاده می‌کند، بدین معنا که دارای یک پیشرانه تنفس طبیعی 6.5 لیتری 12 سیلندر وی شکل است که در کنار یک موتور الکتریکی کار می‌کند و یک خازن فوق العاده قوی، 803 اسب بخار قدرت را به هر چهار چرخ منتقل می‌کند. کونتاش LIP 800-4 همچنین دارای یک گیربکس هفت سرعته مشابه آونتادور است و از سیستم تمام چرخ محرک بهره می‌برد.

طراحی بیرونی خودرو دارای شباهت‌هایی با کونتاش اصلی است که از آن الهام گرفته شده است. در عین حال قطعات اسپرت سیان را نیز در خود جای داده است. این ویژگی‌ها را در کابین خودرو نیز شاهد هستیم.

از این خودرو تنها 112 دستگاه تولید خواهد شد که همگی آنها کمتر از یک هفته پس از رونمایی فروش رفته اند. آیا واقعاً این خودرو 2.64 میلیون دلار ارزش دارد؟ جالب است بدانید که لامبورگینی آونتادور S تنها 400 هزار دلار قیمت دارد!

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران