ثبت سفارش بیش از 100 هزار دستگاه فورد ماوریک در کمتر از 3 ماه، جولان پیکاپ جدید

همه با پرفروش ترین خودروی آمریکا آشنا هستیم. خودروی پیکاپ فورد F-150 که هرساله عنوان پرفروش ترین خودروی بازار آمریکا را به نام خود ثبت می کند و حتی باوجود بحران ریزتراشه ها و کاهش حجم تولید، باز هم این عنوان را در ماه های اخیر حفظ کرده است.

حال کمپانی خودروسازی فورد برای کسانی که به خودروهای پیکاپ علاقه مند هستند، اما به دنبال یک خودروی پیکاپ جمع و جور با استفاده آسان تر می گردند، خودروی جدید فورد Maverick را معرفی کرده و خیلی امید داشت که بتواند با راه اندازی این پیکاپ، موفقیتی همچون پیکاپ F-150 را رقم بزند که چنین چیزی هم شد.

باتوجه به ادعای شرکت خودروسازی فورد، پیکاپ جدید ماوریک با اقبال عمومی خوبی مواجه شده و با جثه کوچک تر خود نسبت به خودروی F-150، توانسته توجه خیلی از مشتریان را به خود جلب کند و ثبت سفارشی بیش از 100 هزار دستگاهی از طرف مشتریان خود دریافت کند که می تواند شروعی قدرتمند برای پیکاپ تازه وارد فورد در بازار باشد.

نکته جالب اینجاست که بخش زیادی از این سفارش 100 هزار دستگاهی فورد ماوریک در سه ایالت بزرگ آمریکا یعنی کالیفرنیا، فلوریدا و تگزاس بوده است و شهرهای بزرگی مثل لس آنجلس و سان فرانسیسکو، بزرگ ترین طرفداران این خودرو قبل از عرضه به بازار بوده اند.

فورد ماوریک

ثبت بیش از 100 هزار سفارش با گذشت کمتر از 3 ماه می تواند نقطه عطفی برای فعالیت این خودرو در بازار باشد و در واقع بزرگ ترین سفارشی است که شرکت خودروسازی فورد برای یک خودروی پیکاپ کاملا جدید بعد از معرفی و قبل از ورود به بازار تجربه می کند.

از مهم ترین دلایل اقبال بسیار خوب مشتریان به این خودرو، می توان به قیمت پایه 20 هزار دلاری و پیشرانه هیبریدی استاندارد آن اشاره کرد و از همه مهم تر، مشتریان با پرداخت این هزینه می توانند علاوه بر کاهش مصرف سوخت و هزینه های بلند مدت، یک وسیله نقلیه همه کاره با امکان حمل بار و همچنین 5 سرنشین در داخل کابین داشته باشند که ارزش خرید این خودروی پیکاپ تازه وارد اقتصادی را دوچندان کرده است.

اما سوال اینجاست که ثبت سفارش بیش از 100 هزار دستگاهی این خودرو طی 12 هفته را می توان یک اتفاق بزرگ برای کمپانی خودروسازی فورد یا حتی صنعت خودروسازی دانست؟ جواب منفی است!.

فورد ماوریک

پیش از این شرکت خودروسازی فورد تنها در عرض 2 هفته توانسته بود ثبت سفارشی بیش از 200 هزار دستگاهی برای خودروی نسل جدید فورد برانکو تجربه کند یا شرکت خودروسازی تویوتا در سال 2019 میلادی موفق شد بیش از 248 هزار دستگاه خودروی پیکاپ تویوتا تاکوما را ثبت سفارش کند. حتی شرکت خودروسازی شورلت هم برای پیکاپ کلرادو توانسته ثبت سفارش 122 هزار و 304 دستگاهی قبل از عرضه را تجربه کند.

با این حال شرکت خودروسازی فورد در شرایط همه گیری ویروس کرونا توانسته یک برند جدید را بیش از 100 هزار دستگاه ثبت نام کند و اعتماد مشتریانش را قبل از عرضه خودرو جلب کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران