موتور شاسی بلند ایران خودرو چیست؟

پس از رونمایی سایپا از کراس‌اوور جدید خود با نام سایپا آریا، ایران خودرو نیز در تلاش است تا هرچه زودتر پروژه شاسی‌بلند خودرو که با کد ایکو K125 شناخته می‌شود را به مرحله نهایی برساند.

آن‌طور که اخبار تایید نشده پیرامون این خودرو مشخص است، شاسی بلند ایران خودرو با موتور EF7 توربوشارژر روانه بازار خواهد شد. این پیشرانه با کد EF7P-TC شناخته می‌شود و در طی چند سال اخیر در سورن توربوشارژر و دنا پلاس توربوشارژر مورد استفاده قرار گرفته است. شاسی بلند ایران خودرو همانند تارا و دنا پلاس توربوشارژر در دو تیپ دنده‌ای و اتوماتیک روانه بازار خواهد شد.

مطابق اظهارات فرشاد مقیمی مدیر عامل ایران خودرو، آیین رونمایی رسمی از شاسی بلند این شرکت تا پایان تابستان سال جاری انجام خواهد شد. با این حال به نظر می‌رسد که رونمایی از این کراس‌اوور همانند رونمایی از تارا یک اقدام زودهنگام باشد و بعید است تا پایان سال جاری خورشیدی شاسی‌بلند ایران خودرو را در بازار ببینیم، خودرویی که هنوز نام و چهره آن نیز مشخص نشده است.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران