نسل جدید تویوتا یاریس در راه آمریکای لاتین و آسیا

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

نسل فعلی تویوتا یاریس از سال 2013 روی خط تولید این برند قرار دارد و اکنون پس از اجرای فیس‌لیفت‌های مختلف، تویوتا قصد دارد تا نسل جدید یاریس را به بازار معرفی کند. مراسم معرفی از تویوتا یاریس 2022 در آگوست سال آینده میلادی و از تایلند آغاز خواهد شد. نسخه هیبریدی این خودرو نیز در سال 2023 میلادی وارد بازار می‌شود.

عرضه نسل جدید تویوتا یاریس با وجود بحران کمبود ریزتراشه‌ها در صنعت خودروسازی، اقدامی ارزنده از سوی تویوتا است که اهمیت این خودرو کوچک را برای تویوتا اثبات می‌کند. عرضه تویوتا یاریس 2022 از تایلند آغاز خواهد شد و سپس در مالزی، اندونزی و فیلیپین به فروش خواهد رسید. تولید و عرضه تویوتا یاریس به کشورهای جنوب شرق آسیا با حمایت دایهاتسو و برند مالزیایی Perodua انجام خواهد شد.

نسل جدید یاریس براساس پلتفرم جهانی تویوتا یعنی DNGA توسعه یافته است. این پلتفرم در کنار دیگر ساختار این شرکت یعنی TNGA، دو پلتفرم اساسی تویوتا برای توسعه نسل بعدی محصولات این شرکت هستند. هنوز هیچ‌گونه اطلاعاتی در خصوص مشخصات فنی تویوتا یاریس جدید منتشر نشده است.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران