موضوعات داغ

داچیا لوگان در نسخه 7 نفره معرفی شد، اقتصادی به زبان رومانی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

داچیا در اروپا از فروش و تحویل بسیار بالایی بهره می‌برد، به صورتی که هاچ بک داچیا ساندرو در ماه ژوئیه امسال توانست فولکس واگن گلف را در فروش و تحویل خودرو به مشتریان، شکست دهد. نام تجاری رومانی در سال 2020 تصمیم گرفت که تولید ون Lodgy را متوقف کند و در مدت زمان حدودا یک سال، هیچ خودرو هفت سرنشینه جدیدی را به بازار ارائه ندهد. اکنون داچیا، همانطور که چند هفته پیش وعده داده بود، از مدل جاگر بعنوان "ستون چهارم" خود پس از مدل‌های اسپرینگ، ساندرو/لوگان و داستر رونمایی کرده است.

این مدل کاملاً جدید که شکل یک کراس اوور متناسب را دارد، در نسخه‌های پنج و هفت سرنشینه عرضه می‌شود و از بهترین نسبت قیمت و قابلیت ماندگاری در بازار اروپا برخوردار است. همانطور که داچیا توضیح داده است، نام جاگر اشاره به ورزش، طبیعت و انرژی مثبت دارد و ویژگی‌های رایج مدل‌های داچیا از جمله استحکام و قیمت مناسب را در خود دارد.

داچیا جاگر از دماغه تا ستونA، دقیقاً شبیه به ساندرو استپ وی به نظر می‌رسد اما درست قبل از درهای عقبی یک خمیدگی وجود دارد که باعث افزوده شدن 40 میلی متر (1.57 اینچ) به ارتفاع خودرو در قسمت عقبی شده است. جاگر با ارتفاع 455 متر (179 اینچ) طویل‌ترین خودرو در میان مدل‌های فعلی داچیا است و از حجم بار 708 لیتر (25 فوت مکعب) در پیکربندی پنج سرنشینه بهره می‌برد. اگر ردیف دوم صندلی‌ها را تا کنید به فضای بزرگ 1819 لیتری (64.23 فوت فوت) دست خواهید یافت. علاوه بر این، 24 لیتر (0.84 فوت مکعب) فضای ذخیره سازی در سراسر کابین موجود است.

داچیا جاگر

اگر پیش از این از یک داچیا مدرن استفاده کرده باشید، فضای داخلی داچیا جاگر هیچ شگفتی برای شما به همراه نخواهد داشت. این خودرو دارای طرحی آشنا با یک صفحه نمایش اطلاعاتی-سرگرمی با سبک تبلت در کنسول وسط و سه درچه کنترل آب و هوا در زیر آن است. نسخه پایه به طور استاندارد با یک نگهدارنده تلفن به جای صفحه لمسی ارائه می‌شود که دستگاه هوشمند شما را به سیستم ناوبری تبدیل می‌کند‌. سایر ویژگی‌های استاندارد آن شامل چراغ‌ها و برف پاک کن‌های اتوماتیک، محدود کننده سرعت و دکمه‌های کنترل روی فرمان می‌شود.

داچیا جاگر درست مانند داچیا ساندرو جدید، ساندرو استپ وی و لوگان، به طور انحصاری با موتورهای بنزینی و LPG در دسترس خواهد بود. هیچ گزینه دیزلی در خودرو وجود ندارد. مشتریان می‌توانند اقدام به تهیه یک موتور 1.0 لیتری سه سیلندر بنزینی با تولید 110 اسب بخار قدرت (81 کیلووات) کنند که حداقل در حال حاضر، قوی‌ترین گزینه در دسترس برای این مدل خواهد بود. موتور این خودرو از سیستم تزریق مستقیم سوخت بهره می‌برد و به گیربکس دستی شش سرعته متصل می‌شود که نیرو را به چرخ های جلو ارسال می‌کند.

همچنین به لطف مخزن 40 لیتری LPG و یک مخزن گاز 50 لیتری دیگر، یک موتور گاز مایع Eco-G با برد حدود 1000 کیلومتر (621 مایل) ارائه می‌شود. در حال حاضر، هیچ صحبتی در مورد گیربکس اتوماتیک وجود نداشته است، اما ما معتقدیم که داچیا بعدها در طول چرخه عمر خود، محدوده موتور و گیربکس جاگر را متنوع خواهد کرد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد