موضوعات داغ

تولید لباس‌هایی با کیسه هوا توسط مرسدس بنز

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

۴۰ سال پیش، مرسدس بنز اولین کیسه هوای بادی خود را به عنوان یک سیستم مهارکننده مکمل در سدان S کلاس W126 مورد استفاده قرار داد. با توجه به اینکه سیستم‌ها و تکنولوژی‌های ایمنی اهمیت زیادی برای مرسدس دارند، حالا این شرکت برای بزرگداشت کیسه‌ هوا برنامه خاصی را ترتیب داده است. مرسدس برای این کار با استفاده از کیسه‌های هوای بازیافتی لباس‌های بادی ساخته است.

در واقع مرسدس با همکاری هرون پرستون، طراح مد، این لباس‌ها را تولید کرده است. پرستون شهرت زیادی در طراحی البسه خاص و نوآورانه دارد و حالا با کمک مرسدس، کلکسیون مفهومی لباس‌های بادی ساخته شده از کیسه‌های هوای بازیافتی را طراحی کرده است.

لباس بادی مرسدس بنز

مرسدس جزئیاتی در مورد این لباس‌ها منتشر نکرده است. تصاویر منتشرشده چند شلوار و کاپشن و حتی یک شنل عجیب و غریب را نشان می‌دهند که همگی به رنگ طیفی از سفید هستند. متأسفانه عملکرد بادی لباس‌ها نیز توضیح داده نشده است. احتمالاً این حالت توسط پوشنده لباس کنترل می‌شود و با برخورد تصادفی به چیزی فعال نمی‌شود.

بتینا فتزر، معاون روابط عمومی و بازاریابی مرسدس، گفت: "رویکرد خاص هرون از دیدگاه فرهنگی آن را به یک شریک عالی برای این پروژه تبدیل کرده است. کلکسیون مفهومی کیسه هوا برای بزرگداشت دو نوآوری فنی نجات‌بخش طراحی شده است: ثبت اختراع کیسه هوا در ۵۰ سال پیش و عرضه آن در مدل پرچمدار S کلاس در سال ۱۹۸۱. ما معتقدیم که انجام پروژه‌های مشترک لحظات خاطره‌انگیز و منحصر به فردی را برای برند ما به وجود می‌آورد."

اگر دوست دارید یکی از این لباس‌های بادی را بخرید، خبر بدی برای شما داریم. فعلاً هیچ برنامه‌ای برای عرضه عمومی این لباس وجود ندارد. با این حال، مردم می‌توانند این لباس‌ها را از ۶ تا ۸ سپتامبر در هفته فشن مرسدس ‌بنز در برلین تماشا کنند. همچنین چند نسخه از این لباس‌های بادی در ۱۰ سپتامبر به علاقمندان اهدا خواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد