آمریکا یا ژاپن؟ درگ تنگاتنگ فورد رنجر با تویوتا هایلوکس در بیابان + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

نبردی بین دو پیکاپ تراک پرفورمنس که در آمریکا عرضه نمی‌شوند. نکته جالب‌تر اینکه این مسابقه درگ در پیست انجام نمی‌شود، بلکه شاهد رقابت فورد رنجر و تویوتا هایلوکس در یک مسیر مستقیم بیابانی هستیم.

تویوتا هایلوکس لجند GD-6 RS یک موتور ۲.۸ لیتری چهار سیلندر دارد که توان ۲۰۱ اسب بخار و گشتاور ۵۰۰ نیوتن متر تولید می‌کند. این پیکاپ تراک دارای جعبه‌دنده ۶ سرعته خودکار و سیستم تمام چرخ محرک است. قیمت این مدل در آفریقای جنوبی که این مسابقه در آنجا انجام شده ۶۰،۷۴۵ دلار است.

فورد رنجر تاندر دارای یک موتور یک موتور ۲ لیتری بای‌توربو است که توان ۲۱۱ اسب‌بخار و گشتاور ۵۰۰ نیوتن متر تولید می‌کند. این مدل دارای جعبه‌دنده ۱۰ سرعته خودکار و سیستم چهار چرخ محرک است. قیمت این پیکاپ تراک در آفریقای جنوبی ۵۸،۱۸۱ دلار است.

در مسابقه اول، هر دو خودرو فقط از دیفرانسیل عقب استفاده می‌کنند. آن‌ها در ابتدا در کنار یکدیگر قرار دارند، اما وقتی فورد دنده عوض می‌کند تویوتا از آن جلو می‌زند. در خط پایان، هایلوکس با فاصله چند متر برنده می‌شود.

در دور دوم، هر دو از سیستم تمام چرخ محرک بهره می‌برند. این بار مسابقه تنگاتنگ می‌شود. فورد موفق می‌شود جلو بیفتد، اما تویوتا درست در کنارش قرار دارد. در پایان، هایلوکس خیلی به رنجر نزدیک می‌شود، اما نمی‌تواند از آن جلو بزند.

اگرچه هر کدام از آن‌ها یکبار برنده شدند، اما جالب بود اگر در یک مسابقه به طور همزمان از خط پایان عبور می‌کردند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران