کامیون رولزرویس معرفی خواهد شد، موتور 1865 اسب بخاری هیبریدی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

بسیاری از علاقمندان به خودرو، رولزرویس را با محصولات لوکس و فوق‌العاده‌اش می‌شناسند اما این شرکت در زمینه‌های مختلفی فعالیت می‌کند. یکی از حوزه‌های کاری رولزرویس، ساخت و توسعه سیستم‌های قدرتمند است که جدیدترین ساخته آن‌ها یک کامیون هیبریدی برای استفاده در معادن خواهد بود. این کامیون از موتور کوچکتری نسبت به کامیون‌های دیزلی استفاده می‌کند و انرژی آن از طریق باتری تامین می‌شود.

توسعه وسایل نقلیه سنگین با انرژی‌های پاک، سهم بالایی در حفظ محیط زیست دارد و به همین دلیل شرکت‌های مختلفی در حال توسعه کامیون‌ها و ابزارهای سنگین الکتریکی هستند. راه حل رولزرویس عملکرد مناسبی در حد کامیون‌های معدنی ارائه می‌دهد و در عین حال بدون آلودگی عمل می‌کند.

کامیون هیبریدی رولزرویس عمده انرژی خود را از طریق ترمزگیری در سراشیبی‌ها تامین می‌کند، به نحوی که نیروی مورد نیاز برای گذر از یک سربالایی را به دست خواهد آورد. ترکیب باتری بزرگ و موتور الکتریکی کوچک جایگزین موتورهای بزرگ دیزلی خواهد شد که میزان انتشار کربن دی اکسید را به نحو چشم‌گیری کاهش می‌دهد.

در حال حاضر کامیون رولزرویس به موتوری با قدرت 1163 کیلووات (1560 اسب‌بخار) مجهز است و به صورت آزمایشی فعالیت می‌کند. همچنین امکان عرضه این کامیون با موتور قوی‌تر 1865 اسب‌بخاری نیز وجود خواهد داشت. این کامیون‌ها طوری طراحی شده‌اند که بتوانند در مناطق دور افتاده و بدون نیاز به برق شهری فعالیت کنند، از این رو امکان شارژ باتری آن‌ها با استفاده از ژنراتورهای دیزلی یا گازی وجود دارد. کامیون‌های هیبریدی معدنی رولزرویس در نمایشگاه MINExpo 2021 به نمایش در خواهند آمد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران