موضوعات داغ

هوندا BR-V مدل ۲۰۲۲ معرفی شد، کراس‌اووری کوچک با 7 صندلی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها، هوندا و کراس‌اوورهای کامپکت را با HR-V می‌شناسند، اما در برخی از کشورهای آسیایی، BR-V نیز در سگمنت B قرار می‌گیرد. نام آن مخفف "خودروی سبک جسور" است و حالا نسل دوم آن عرضه می‌شود که جایگزین مدل اصلی تولیدشده از سال ۲۰۱۵ تاکنون شده است. این مدل مقرون‌به‌صرفه‌تر از HR-V است، در حالی که چیدمان سه ردیف صندلی را ارائه می‌دهد.

هوندا نگفته که آیا پلتفرم این مدل برای نسل دوم تغییر کرده‌ است یا نه، اما می‌دانیم که نسل اول بر اساس مینی‌ون موبیلیو ساخته شد، که آن هم بر اساس هاچ‌بک کوچک بریو ساخته شده بود. این در واقع زیباترین کراس‌اوور کامپکت بازار نیست، اما باطن این خودرو بهتر از ظاهرش است.

این مدل با استفاده از مجموعه ایمنی هوندا سنسینگ شامل دستیار حفظ مسیر، ترمز کاهش برخورد، کروز کنترل تطبیقی و کاهش انحراف از جاده حالا بسیار ایمن‌تر از نسل قبلی است. این نسخه به صورت استاندارد دارای شش کیسه هواست و از نوربالای خودکار بهره می‌برد. BR-V همچنین به سیستم نظارت بر نقاط کور و اخطار انحراف خودروی جلویی از جاده مجهز شده است. این سیستم به راننده اعلام می‌کند که خودروی جلویی چه زمانی متوقف می‌شود و چه زمانی حرکت می‌کند.

هوندا BR-V

قدرت توسط یک موتور بنزینی ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی تأمین می‌شود که توان ۱۲۰ اسب بخار را در دور موتور ۶۶۰۰ دور در دقیقه و گشتاور ۱۴۵ نیوتن متر را از دور موتور۴۳۰۰ دور در دقیقه به بالا تولید می‌کند. این قدرت توسط جعبه‌دنده متغیر پیوسته، که هوندا می‌گوید جدید و کارآمدتر است، به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. مدل HR-V فقط با استانداردهای یورو ۴ مطابقت دارد، که اولین بار در سال ۲۰۰۵ در اتحادیه اروپا اجرایی شد.

از زمان عرضه BR-V در سال ۲۰۰۵ تاکنون بیش از ۲۵۵۰۰۰ نسخه از آن به فروش رسیده است و ۳۰ درصد آن در اندونزی عرضه شده ‌است که این کراس‌اوور جدید این هفته در آنجا معرفی شد و همچنین یکی از کشورهایی است که این مدل در آنجا تولید خواهد شد. قرار است فروش این مدل به صورت محلی از ژانویه ۲۰۲۲ آغاز شود و انتظار می‌رود که قیمت اولیه آن حدود ۱۸۰۰۰ دلار باشد.

البته HR-V و BR-V تنها کراس‌اورهای کامپکت نیستند که هوندا در سراسر جهان به فروش می‌رساند، چون مدل WR-V نیز به عنوان نسل سوم فیت/جز در آمریکای جنوبی و هند عرضه می‌شود. همچنین سرمایه‌گذاری مشترک دانگ‌فنگ هوندا در چین در حال فروش HR-V با نام XR-V است، در حالی که HR-V در ژاپن با نام ویزل فروخته می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد