سانگ یانگ خریدار خود را در ماه اکتبر 2021 انتخاب خواهد کرد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

قدیمی‌ترین خودروساز کره جنوبی که از مدتی پیش اعلام ورشکستگی کرده بود، اکنون در تلاش برای انتخاب یک سرمایه‌گذار جدید است. دادگاه کره سانگ یانگ را مکلف کرده است تا با همکاری شرکت مشاوره Ernst & Young Hanyoung، یکی از پیشنهادات خرید ارائه شده برای این شرکت را انتخاب کند.

سانگ یانگ و Ernst & Young Hanyoung، در اواسط ماه اکتبر 2021 پیشنهادات برتر اول و دوم (جایگزین) را انتخاب خواهند کرد و در ماه نوامبر، قرارداد فروش جدید شرکت منعقد خواهد شد. در ابتدا قرار بود پیشنهادات برتر مناقصه در پایان ماه سپتامبر مشخص شوند.

تاکنون سه شرکت عمده پیشنهادات خود را برای خرید سانگ یانگ ارائه کرده‌اند. این سه شرکت عبارتند از: شرکت نوپای Indi EV مستقر در لس آنجلس، شرکت کره‌ای ادیسون موتورز که در تولید اتوبوس‌های برقی فعالیت دارد و یک کنسرسیوم کره‌ای به رهبری Electrical Life Business and Technology. پیشنهادات ارائه شده برای خرید سانگ یانگ نیز مبلغی بین 938 میلیون دلار استرالیا تا 1.17 میلیارد دلار را شامل می‌شوند. شرکت‌های کره‌ای SM Group و K-Pop Motors از ارائه پیشنهاد برای خرید سانگ یانگ خودداری کرده‌اند، چرا که معتقد هستند سانگ یانگ آمادگی تولید خودروهای برقی را ندارد. شرکت آمریکایی کاردینال وان موتورز نیز از خرید سانگ یانگ انصراف داده است.

توسعه خودروهای برقی، استراتژی آینده شرکت سانگ یانگ خواهد بود. این شرکت تصمیم دارد تا خط تولید خود در نزدیکی سئول را بفروشد و خط تولید جدیدی را برای مونتاژ خودروهای برقی افتتاح کند. همچنین سانگ یانگ کوراندو برقی اولین محصول کاملا الکتریکی این شرکت خواهد بود.

سانگ یانگ حدود 4700 نفر کارمند دارد که از چند ماه گذشته، نیمی از آن‌ها به صورت چرخشی در مرخصی دو ساله بدون حقوق هستند و نیم دیگر نیز با کاهش حقوق و مزایا تا ماه ژوئن 2023 ( خرداد 1402) مواجه هستند. تمامی این موارد توسط اتحادیه‌های کارگری پذیرفته شده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران