نبرد مکس ورشتپن و لوئیس همیلتون تا پیچ بیستم برای سکوی اول گرندپری آمریکا 2021

عکس نویسنده
رضا کروئی
نویسنده

مکس ورشتپن توانست در یک مسابقه نزدیک و نفس گیر که در دور آخر هم نبردی جانانه با سر لوئیس همیلتون داشت در گرندپری آمریکا 2021 به پیروزی برسد. همیلتون علی رغم تمام فشاری که آورد نتوانست به سکوی نخست دست یابد و دوم شد. سرجیو پرز مکزیکی هم در یک روز بی دردسر سکوی سوم را از آن خود کرد.

در خصوص پیست آوستین در گزارش دور تعیین خط صحبت کردیم. این پیست از سال 2012 به جمع برگزار کنندگان گرندپری‌های فرمول یک پیوست و فصل گذشته به دلیل پاندمی کووید 19 یکی از گرندپری‌هایی بود که نتوانست میزبان مسابقات باشد. این پیست شامل 20 پیچ با طول 5.513 کیلومتر است. دارای دو محدوده ‌دی آر اس هست که یکی از آنها در مستقیمی اصلی بموازات گاراژ تیمها و دیگری بین دو پیج 11 و 12 هست با مسافتی بیش از 1.1 کیلومتر، که در انتهای این مسیر با توجه به سراشیبی در مسیر و سرعت بالا و همچنین ورود به یک پیچ با زاویه بیش از 90 درجه، کنترل خودرو در مسیر مسابقه بسیار مشکل و یک چالش جدی برای رانندگان است.

نمایی زیبا از پیست آوستین تگزاس
دیگر چالش موجود در پیست، وجود خط محدودیت مسیر پیست هست که پس از پیچ 19 واقع شده است، و رانندگان باید بعد از خروج از این پیچ تلاش کنند تا مانع عبور حداقل دو چرخ سمت چپ خودرو را از آن شوند. در نهایت هر راننده برای به انتها رساندن این مسابقه به عنوان نفر اول باید 56 دور را زودتر از سایرین به اتمام برساند.

با توجه به اینکه دو راننده مطرح این روزها یعنی قهرمان 7 دوره فرمول یک جهان یعنی لوئیس همیلتون از تیم مرسدس و مکس ورشتپن از تیم ردبول پیش از ورود به این مسابقه در جدول رانندگان فصل با 6 امتیاز اختلاف جای گرفته‌ بودند و راننده هلندی بالاتر از راننده انگلیسی ایستاده بود، هیجان زیادی در این مسابقه حاکم بود. از این مسابقه تا پایان فصل تنها 6 مسابقه باقیمانده است و تک تک مسابقات و امتیازات، حتی تک امتیاز سریعترین دور بشدت در سرنوشت قهرمانی تعیین کننده هستند. از طرف دیگر در امتیازات تیمی این مرسدس است که برتر از ردبول بوده و اختلافی بیش از 40 امتیاز را دارد. با توجه به اینکه امروز والتری بوتاس از رده نهم با توجه به جریمه تعویض موتور استارت می‌زد و سرجیو پرز از رده سوم شروع کننده مسابقه بود، حساسیت در جدول سازندگان هم به اوج رسید.

بنابر اعلام سازمان برگزار کننده مسابقات فرمول یک، 10 راننده پیشتاز به جز کارلوس ساینز از تیم فراری و یوکی سونادا از تیم آلفاتائوری که با لاستیک سافت استارت زدند، 8 راننده دیگر با لاستیک مدیوم مسابقه را آغاز ‌می‌کردند. نکته قابل توجه این بود که به غیر از این دو راننده تمام رانندگان با مدیوم استارت زدند!

4 راننده‌ جریمه تعویض موتور داشتند که هرکدام باید در رده‌های تعیین شده استارت می‌زد، بالاتر از همه والتری بوتاس از مرسدس بود که ازرده 4 یه رده 9 رفت، سپس سباستین فتل قهرمان 4 دوره فرمول یک جهان از تیم آستون مارتین از رده 12 به 18، فرناندو آلونسو قهرمان 2 دوره فرمول یک جهان که از رده 14 به 19 و جورج راسل از تیم ویلیامز از رده 15 به رده 20. راسل پیش از اعلام قرارداد فصل 2022 با مرسدس نمایش بهتری را نسبت به این چند مسابقه اخیر ارائه داده بود اما کمی دچار افت شده است. از طرف دیگر بوتاس نیز که بعد از او اعلام شد به تیم آلفارومئو خواهد رفت و جایگزین دیگر راننده فنلاندی مسابقات یعنی کیمی رایکونن خواهد شد، در گرندپری استانبول به پیروزی رسید ولی در مسابقه سوچی بر خلاف انتظار از او در خصوص متوقف کردن ورشتپن در مسیر رسیدن به رده‌های بالایی بسیار دور از انتظارات تیمی ظاهر شد. او جانشینی کیمی را به دنبال اعلام بازنشستگی این راننده از دنیای فرمول یک بدست آورد. عملکرد بوتاس در مسابقه امروز بشدت در امتیازات تیمی تاثیر گذار بود.

5 برنده پیروز این پیست به ترتیب در سالهای 2015 تا 2017 لوئیس همیلتون، سال 2018 کیمی رایکونن و سال 2019 والتری بوتاس بوده‌اند.

استارت گرندپری آمریکا 2021

استارت

لوئیس همیلتون با یک استارت عالی و خیلی خوب با اختلاف تنها 0.03 ثانیه زمان سریعتر از مکس ورشتپن به پیچ اول رسید و رهبری مسابقه را بدست گرفت. همین مسئله سبب شد تا فرصت خوبی برای سرجیو پرز فراهم شود تا حمله‌ای به جایگاه هم تیمی‌اش ورشتپن در رده دوم داشته باشد اما مکس دفاع کرد و اجازه نداد تا او عبور نماید و جایگاه خود را حفظ کرد. او نه تنها آن جایگاه را حفظ کرد بلکه به همیلتون هم اجازه نداد تا فاصله بیش از 1 ثانیه با او باز نماید و در تمام طول مدت رانندگی تا پیش از اولین توقف برای تعویض لاستیکها او در فاصله دی‌آر‌اس همیلتون باقی ماند.

اما در همان ابتدا یک اتفاق رده خوب نیکلاس لطیفی را از او گرفت. مقصر این اتفاق کسی نبود جز لنس استرول که در پیچ یک بدور خود چرخید و دقیقا در مسیر لطیفی متوقف شد، همین امر سبب شد تا او رده‌های زیادی را از دست بدهد و به رده 19 سقوط نماید. در همین دور نبرد زیبایی بین کارلوس ساینز، دنیل ریکاردو و لندو نوریس بر سر کسب رده 5 در گرفت، یک بار ریکاردو حمله کرد، ساینز دفاع کرد موقعیت برای نوریس فراهم شد و او از سمت دیگر از ریکاردو عبور کرد، اما در پیچ بعدی این ریکاردو بود که هم موقعیت خود را پس گرفت هم در یک حرکت خوب بلافاصله از ساینز هم رد شد و او را با هم تیمی‌اش، نوریس در نبرد بر سر رده 6 تنها گذاشت.

نبرد مک‌لارن‌ها و فراری
از دیگر اتفاقات استارت از دست دادن رده 9 توسط بوتاس بود. او به سادگی مغلوب سونادا شد. در ادامه و در دور سوم استبان اوکون دچار پنچری و شکستگی در باله جلویی خودرو شد که مجبور شد تا خیلی زود به پیت وارد شود، این مسئله باعث شد تا رده خود را از دست بدهد و به عنوان آخرین ماشین به پیست بازگردد.

در دور 5 بالاخره همیلتون توانست اولین دور سریع را ثبت نماید و مکس ورشتپن هم بدلیل عبور از خط محدودیت پیست پس از پیچ 19 اخطار دریافت کرد. دور 5 لطیفی هم به پیت رفت و بعد از او در دور 8 آلونسو نیز مجبور به تعویض لاستیک شد.

در دور نهم همچنان نوریس و ساینز بر سر رده 6 در نبرد بودند. دور دهم فرا رسید و موج تعویض لاستیک آغاز شد. زمان تلف شده بطور متوسط در پیت برای هر خودرو در حدود 20 ثانیه بود. سونادا در رده 8 وارد شد و در رده 14 به پیست برگشت. همین نشان دهنده نزدیکی خودروها و رقابت بین آنها بود.

در دور 12 مکس ورشتپن به پیت آمد تا بتواند همیلتون را آندرکات نماید. او رده دوم را با رده پنجم عوض کرد و پشت سر او نوریس، ساینز هم به پیت آمدند. مکس بعد از خروج از پیت پشت ریکاردو قرار گرفت اما دنیل سرعت و قدرت کافی برای دفاع در مقابل مکس را نداشت و خیلی راحت رده 4 را به ورشتپن واگذار کرد. با رفتن ریکاردو و ساینز به پیت، .موج تعویضها بوتاس را در دور 12به رده پنجم رساند.

دور 13 پرز به پیت آمد و مکس در این دور سریعترین زمان را ثبت کرد. حالا بوتاس چهارم بود. در این زمان فاصله راننده هلندی ردبول از همیلتون 15 ثانیه بود و هر دور به او نزدیکتر می‌شد. در نهایت همیلتون در دور چهاردهم تصمیم گرفت تا لاستیکهای مدیوم را با هارد تعویض نماید. همین توقف باعث شد تا ورشتپن با فاصله 6.4 ثانیه از همیلتون پیشتاز مسابقه شود.

در همین دور بدشانسی گریبان پیر گسلی را گرفت و دچار اشکال فنی در سیستم ساسپنشن خودرو گردید. او در این دور مجبور شد تا مسابقه را ترک نماید. در دور 17 آلونسو و رایکونن دو راننده کهنه کار بر سر رده 13 و 14 وارد نبرد شدند، که باعث شد در پیچ 1 برخوردی بین دو خودرو اتفاق بیقتد و قطعات فیبر کربن بود که از دو ماشین که البته بیشتر به نظر می‌رسید از خودروی آلفارومئو باشد به هوا بلند شد. در نهایت این کیمی بود که رده 13 را حفظ کرد و به راهش ادامه داد. در همین دور بوتاس هم برای تعویض لاستیک اقدام کرد.

دور 18 را بوتاس خیلی خوب اغاز کرد و به سونادا بسیار نزدیک شد، او در حالیکه با فاصله نزدیکی از راننده ژاپنی حرکت می‌کرد در همین حین به خودروی آستون مارتین استرول رسید و به سادگی از او عبورکرد تا در رده 9 به تعقیب سونادا ادامه دهد و در نهایت در دور بیستم موفق شد که راننده ژاپنی را هم پشت سر گذارد و به رده 8 برسد.

در دور 24 آلونسو با آنتونیو جیوویناتزی وارد یک نبرد شد که با خروج از مسیر جایگاه جیو را تصاحب کرد، از او در رادیو گفتند که یا باید رده را برگرداند یا اینکه 5 ثانیه جریمه در توقف پیت خواهد داشت، که او هم بدون هیچ بحثی رده را برگرداند اما در دور 25 دوباره این دو با هم وارد نبرد شدند و اینبار این جیو بود که مجبور شد تا رده را به آلونسو برگرداند. در این هنگام نبرد بر سر رده 11 بود. هم زمان همیلتون سریع شده بود و داشت فاصله را با ورشتپن کم می‌کرد تا جاییکه در آغاز دور 26 فاصله به 3.436 ثانیه رسید.

دور 28 در حالیکه فاصله همیلتون با ورشتپن به زیر 3 ثانیه رسیده بود به ناگاه به دلیل حضور یکی از مارشال‌ها در پیست برای برداشتن یک قطعه فیبر کربن از مسیر مسابقه، اعلام خودروی ایمنی مجازی شد، که همین امر سبب شد تا اندکی فاصله هلندی با رقیب انگلیسی‌اش در مرسدس بیشتر شود.

در دور 30 ورشتپن به پیت رفت و حالا این همیلتون بود که باید فاصله را با او باز می‌کرد. اما ترافیک پیش رو این امکان را از او سلب کرد و همچنین مکس در موقعیت خوبی پشت سر هم تیمی‌اش چکوی مکزیکی به پیست برگشت و خیلی راحت هم از او دی‌آر‌اس گرفت و هم بسادگی مسیر برایش باز شد تا فاصله آنها سریع به زیر 16 ثانیه کاهش پیدا کند. همیلتون تا دور 38 داخل ماند و فاصله به 12 ثانیه رسید. استراتژی تکراری مرسدس برای عبور در دور نهایی مسابقه تنها با لاستیکی که 6 دور نوتر خواهد بود. او به هنگام بازگشت به پیست در حدود 8.7 ثانیه از ورشتپن عقب بود.

در دور 39 جیوویناتزی که در رده 13 قرار داشت توسط مکس ورشتپن لپ شد.

دور 42 همیلتون سریعترین دور را با زمان 1:38.485 ثبت کرد و از همین زمان شروع به نزدیک شدن به ورشتپن نمود. در هر دور او زمانی در حدود 0.350 ثانیه سریعتر از راننده ردبول دور می‌زد. پیش بینی این بود که در 3 دور پایانی او به فاصله کمتر از 1 ثانیه‌ای با ورشتپن برسد.

دور 43 حوادث زیادی داشت، برای آلپین خوش یمن نبود و استبان اوکون مجبور به خروج از مسابقه شد. ساینز و ریکاردو با هم بر سر تصاحب رده نبرد درگیرانه‌ای داشتند که در نهایت برخورد لاستیک عقب سمت چپ مک‌لارن با عقب سمت راست فراری باعث شد تا ساینز پس از اعتراض رادیویی دیگر برای این رده حمله‌ای انجام ندهد.

برخورد ریکاردو و ساینز
دورها یکی بعد از دیگری طی می‌شد و هر دور همیلتون نزدیک و نزدیکتر می‌شد. در دور 48 فاصله به 2.2 ثانیه رسید.

دور 49 فاصله 1.8 ثانیه،

دور 51 فرانسوی‌ها باز هم دچار یاس شدند، این بار نوبت قهرمان دو دوره فرمول یک جهان بود که مسابقه را پیش از اتمام ترک نماید. ناندوی اسپانیایی همچون هم تیمی‌اش در آلپین مجبور شد که مسابقه را ترک نماید.

دور 53، کیمی رایکونن در پیج لغزید و بدور خودش چرخید و از مسیر خارج شد او که در رده امتیازی دور می‌زد جایگاهش را ازدست داد تا این مسابقه را بدون امتیاز به اتمام برساند. همین باعث شد تا فتل شانس زیادی برای کسب تک امتیاز رده دهم را بدست بیاورد

کیمی رایکونن
در دور 54 و 55 همیلتون بارها به مکس نزدیک شد اما این کافی نبود در نهایت در دور آخر بعنی 56 او به فاصله زیر یک ثانیه رسید اما زمان کافی برای عبور از مکس نداشت و مکس ورشتپن برنده گرندپری آمریکا 2021 شد تا همیلتون کم‌کم احساس کند که قهرمانی این فصل و هشتمین عنوان را دارد از دست می‌دهد. بهترین راننده این مسابقه به انتخاب طرفداران مکس ورشتپن بود.در انتها رده بندی رانندگان در این مسابقه مطابق جدول زیر بود:

جدول رده‌بندی رانندگان گرندپری امریکا 2021
شکیل اونیل ستاره سالهای نه چندان دور ان‌بی‌ای همچون جورج لوکاس کارگردان نامی هالیوود و خالق جنگ ستارگان هم در این مسابقه حضور داشت و جایزه این مسابقه را به هنگام اهدای جوایز با یک خودروی نمادین تگزاس به سکوها آورد و به برنده مسابقه اهدا کرد. در ادامه تصاویری از اتفاقات مسابقه آمده است که شما را به دیدن آنها دعوت می‌نماییم.

شکیل اونیل ستاره بسکتبال ان‌بی‌ای

نظرات
 
 
 
سوشا 1400/8/3
عالی بپد رضا جان. بسیار گزارش خوبی بود

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران