موضوعات داغ

(نظرسنجی) کدام پیکاپ را در بازار ایران انتخاب می کنید؟

عکس مطلب اول

در حدود یک سال گذشته، موجی از پیکاپ های جدید روانه بازار ایران شده اند. بازاری بسیار محدود که شاید در کل سال میزان درخواست آن در حدود 5 تا 6 هزار دستگاه در کشور باشد و حال با حضور چندین پیکاپ جدید از خودروسازان بزرگ کشور، بازاری پررقابت و جذاب شده است.

تمامی پیکاپ های عرضه شده در بازار ایران طی یک سال گذشته، از برندهای چینی بوده اند که به دلیل محدودیت های ایجاد شده توسط تحریم ها، با برندهای داخلی عرضه شده اند. البته که قبل از آن پیکاپ هایی از شرکت های ارس خودرو دیزل و یا ایران خودرو دیزل نیز به بازار عرضه شدند و حتی در کنار آن و در زمان باز بودن واردات خودرو، تویوتا هایلوکس نیز کماکان در بازار دست دوم ها قابل دسترس است، اما حال با ورود خودروهای جدید با امکانات متفاوت، کار را بسیار سخت کرده است.

در جدول زیر می توانید مشخصات خودروهای پیکاپ موجود در بازار ایران را ببینید. از کاپرا 2 گرفته که توسط بهمن موتور به عنوان ارزان ترین پیکاپ ایران قابل خریداری است، تا پیکاپ کلوت که اخیراً توسط مکث موتور به بازار عرضه شده است. البته که بزودی شاهد معرفی خودروهایی نظیر فوتون تانلند جدید توسط ایران خودرو دیزل و یا آمیکو آسنا اتوماتیک توسط ارس خودرو دیزل خواهیم بود و با ورود این دو خودرو احتمالاً شاهد تغییراتی در سهم بازار هر خودروساز نیز باشیم. اما هر آنچه باشد، خودروهایی که در حال حاضر در بازار قابل دسترس هستند، همگی جزو پیکاپ هایی با گیربکس دنده دستی هستند و حتی دو پیکاپ مذکور، دارای گیربکس خودکار خواهند بود که به رقابت خودروهای موجود در جدول زیر تاثیری نمی گذارد.

حال با مشاهده جدول زیر که همگی جزو پیکاپ های عرضه شده در بازار با دنده دستی هستند، به نظر شما کدام یک انتخاب بهتری خواهد بود؟ در زیر جدول می توانید در این نظرسنجی شرکت کنید.

قطعاً در بازار دست دوم خودروهایی نظیر تویوتا هایلوکس قابل دسترس هستند، اما در این مقاله قصد داریم نظرسنجی را بین خودروهایی انجام دهیم که در بازار به صورت صفرکیلومتر قابل خریداری هستند و در حال حاضر در کشور روی خط تولید هستند.

جدول مقایسه پیکاپ های بازار

جدول مقایسه پیکاپ های بازار

در پرسشنامه زیر می توانید در این نظرسنجی شرکت کرده و پیکاپ مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

نظرسنجی

نظرات کاربران

5 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/8/12
شما کاپرا رو گذاشتی بعد ریچ نذاشتی؟
براتون متاسفم
1400/8/12
هایلوکس و نیسان پیکاپ تمام
1401/3/29
آغا فقطT8
1402/6/13
سلام از نظر قدرت فقط فوتون تونلند فیس لیفت وسلام
1402/9/27
احتمالا اون زمان فوتون اتومات جی ۷ نبوده وگرنه ما فعلا در ایران از ابن پیکاپ ، قوی.تر و با امکانت به روزتر نداریم واقعا عالیه