ایران خودرو تبریز به علت اعتصاب کارگران تعطیل شد

به گزارش خبرگزاری مهر، کارگران ایران خودرو تبریز طی ماه‌های آبان و آذر به واسطه تاخیر در پرداخت دستمزدها اعتصاب کردند. این اعتصاب که از اواسط آبان آغاز شده بود، تا به امروز ادامه یافت و در نهایت خط تولید ایران خودرو تبریز متوقف شد.

شرکت ایران خودرو تبریز از سال 1385 فعالیت خود را آغاز کرده است و سالانه 130 هزار دستگاه خودرو تولید می‌کند. تولیدات این شعبه ایران خودرو شامل انواع وانت و سواری‌ها می‌شوند. کارگران کارخانه ایران خودرو تبریز علاوه بر دیرکرد در پرداخت حقوق ماهانه، به تبعیض میان کارگران ایران خودرو تبریز و ایران خودرو تهران معترض هستند. به گفته آن‌ها، اختلاف حقوق پرداختی در دو مرکز ایران خودرو تبریز و تهران بسیار بالا است و علاوه برآن طی دو سال گذشته حقوق ماهانه کارگران هیچ‌گونه افزایشی نداشته است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران