عملکرد فولکس واگن تائوس در تست تصادف را ببینید + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

از زمان تاسیس موسسه تست تصادف خودرو در آمریکای لاتین یا لاتین انکپ، بسیاری از خودروهای پرفروش بازار جهانی در تست‌های تصادف این موسسه به مشکل برخورد کرده‌اند. علت این معضل، کاهش امکانات استاندارد ایمنی خودروها برای عرضه به بازار آمریکای لاتین است. برای مثال کیا پیکانتو در اروپا با شش کیسه هوا و سیستم‌های دستیار راننده عرضه می‌شود در حالی‌که همین خودرو در آمریکای لاتین تنها با دو کیسه هوا به دست مشتریان می‌رسد.

خوشبختانه فولکس واگن تائوس موفق شده است در میان سیلی از ناکامی‌ها، امتیاز قابل قبولی را از تست تصادف لاتین انکپ به خود اختصاص دهد. این خودرو با کسب 90.23 درصد امتیاز در بخش محافظت از سرنشینان بزرگسال، 89.80 درصد در بخش محافظت از سرنشینان کودک، 60.61 درصد در بخش محاظت از عابر پیاده و 85.04٪ در کمک ایمنی به اولین خودرویی تبدیل شد که پنج ستاره کامل را از موسسه ایمنی لاتین انکپ دریافت می‌کند. مشتریان خودرو در بازار کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی اکنون می‌توانند از در اختیار گرفتن فولکس واگن تائوس خرسند باشند، چرا که این خودرو یک اتومبیل ایمن به معنای واقعی است.

الخاندرو فوراس، دبیر کل لاتین NCAP، اظهار داشت:

5 ستاره فولکس واگن تائوس نقطه عطفی در آخرین پروتکل‌های لاتین انکپ است و چالشی را برای همه تولیدکنندگان ایجاد می‌کند تا به دنبال دست‌یابی به ستاره‌های برتر ایمنی باشند

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران