موضوعات داغ

هیوندای سانتافه با سه ردیف صندلی، برای همه به جز مشتریان آمریکایی!

عکس مطلب اول

طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی، کمپانی هیوندای قرار بود جدیدترین مدل سانتافه با سه ردیف صندلی (XL) و موتور دیزلی را به بازار آمریکا عرضه کند. ولی ظاهرا این اتفاق هرگز نمی‌افتد. به بیان بهتر، آمریکایی‌هایی که تاکنون منتظر خرید شاسی‌بلند XL بوده‌اند، بهتر است به سراغ خودروی دیگری نظیر پالیسید (Palisade) بروند.

خط تولید خودروهای هیوندای در کره جنوبی با اضافه شدن مدل شش صندلی تنوع بیشتری پیدا کرده است. صندلی‌های ردیف اول به‌وسیله کنسول از هم جدا شده‌اند. صندلی‌های ردیف دوم به طور مجزا و بافاصله از یکدیگر جاسازی شده و هر یک دارای استراحتگاه دست هستند. ولی صندلی‌های ردیف آخر به هم نزدیک بوده و حالت یکپارچه‌تری دارند.

درون کابین ساتافه شش نفره

طرح جدید سانتافه، بخشی از برنامه شرکت هیوندای جهت ارتقای مدل سال 2022 به شمار می‌آید. این خودرو احتمالا به پیشرانه هیبریدی مجهز خواهد بود. ناگفته نماند کمپانی کره‌ای مدل 2022MY را چند ماه پیش با تریم XRT و قیمت 32 هزار دلار روانه بازار ایالات‌متحده کرد.

با توجه به عرضه آخرین ‌مدل ارتقایافته در اوایل ماه ژوئن سال 2020 (حدوداً دو سال و نیم پس از عرضه مدل اولیه mK4)، تولید فیس لیفت جدید سانتافه کمی سریع‌تر از حد معمول به نظر می‌رسد. هنوز مشخص نیست که آیا این اقدام بیانگر کاهش غیرعادی چرخه عمر است، یا خانواده شاسی‌بلندی‌ها هنوز هم از استاندار صنعتی 7-8 ساله پیروی خواهند کرد.

حال که بحث اصلاحات و تغییرات مطرح شد، بد نیست بدانید که فیس لیفت جدید پالیسید نیز در سال 2022 رونمایی می‌شود. در حال حاضر آلکازار (Alcazar) جدیدترین خودروی شاسی‌بلند هفت صندلی در هندوستان است. خودروی دیگری به نام loniq 7 به عنوان یک شاسی‌بلند تمام برقی در سال 2024 عرضه شده و دارای هفت صندلی خواهد بود. کیا یک مدل مشابه به نام EV9 را تولید خواهد کرد، و ظاهرا برند لوکس جنسیس مشغول ساخت محصول جدیدی به نام GV90 است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد