موضوعات داغ

منچستریونایتد نمی خواهد بازیکنانش از خودروهای لوکس استفاده کنند

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

ورود بازیکنان تیم‌های بزرگ به کمپ تمرینی یا ورزشگاه معمولا مراسمی شبیه کارناوال است، چرا که بازیکنان مشهور دنیای فوتبال مالک خودروهایی لوکس و گران‌قیمت هستند. این خودروهای لوکس و گران در جریان هر رویداد تمرین تیم مشاهده می‌شوند و توسط بازیکنانی هدایت می‌شوند که بیش از توان مالی خود درآمد دارند. این رویداد به خصوص در لیگ برتر انگلستان بسیار دیده می‌شود، چرا که برخی تیم‌های انگلیسی از مدت‌ها پیش در تملک سرمایه‌داران بزرگ هستند. این سرمایه‌داران می‌توانند بهترین و گران‌ترین فوتبالیست‌های کره زمین را به خدمت بگیرند و ارقام نجومی حقوق آن‌ها را نیز پرداخت کنند. حقوق‌های نجومی پرداخت شده نیز صرف خرید خودروهای لوکس و منازل مجلل می‌شود.

با این حال برخی سرمربی‌ها تمایل دارند تا نظم و انضباط در رختکن تیم برقرار باشد. یکی از آن‌ها رالف رنگنیک آلمانی سرمربی جدید تیم منچستریونایتد است. او به محض ورود خواهان ایجاد تغییرات در بیرون و خارج از زمین شد. یکی از اقداماتی که وی انجام داد، ممنوعیت حضور فوتبالیست‌ها با خودروهای اسپرت و لوکس در جلسات تمرینی است. به گفته او بازیکنان نباید با خودروهای لوکس به جلسات تمرین بیایند و استفاده از این خودروها باید به اوقات فراغت و امور شخصی محدود شود.

به گزارش روزنامه بریتانیایی میرر، این تصمیم یکی از تاکتیک‌هایی است که سرمربی آلمانی برای نشان دادن کنترل خود بر تیم به کار گرفته است. رانگنیک در زمان مربیگری تیم آلمانی لایپزیگ از همین روش استفاده کرد که نتیجه خوبی برای او در پی داشت، زیرا این تیم وارد بوندسلیگا شد، در رده سوم قهرمانی قرار گرفت و حتی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در سال 2020 صعود کرد. اکثر بازیکنان حال حاضر دنیای فوتبال مالک یک گاراژ از خودروهای لوکس هستند اما به نظر می‌رسد شماره 7 منچستر یونایتد یعنی کریستیانو رونالدو بیش از دیگران بابت کنار گذاشتن بوگاتی خود ناراحت باشد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد