موضوعات داغ

با قوی‌ترین خودروهای در حال تولید جهان آشنا شوید

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

شرایط بازار خودرو جهان در حال تغییر است و ورود انبوه خودروهای الکتریکی به بازار سبب شده است که اتومبیل‌ها در مقایسه با گذشته قدرتمندتر و بهتر شوند. همچنین پیشرفت فناوری ساخت تایرها و ابزارهای الکترونیکی کنترل خودرو نیز مسیر خودروسازان برای تولید اتومبیل‌های فوق سریع را هموار کرده است. در ادامه نگاهی به سریع‌ترین خودروهای در حال تولید جهان خواهیم داشت که دستیابی به سرعت‌های مافوق تصور را برای رانندگان امروزی مهیا کرده‌اند.

شماره یک، بوگاتی شیرون سوپر اسپرت

بوگاتی طی دو دهه گذشته با مدل‌های شیرون و ویرون در حال ثبت رکوردهای سرعت بوده است و این مسیر در آینده با همکاری شرکت کورات ریماک ادامه خواهد یافت. قوی‌ترین محصول حاضر این شرکت، بوگاتی شیرون سوپر اسپرت است که به موتور 8.0 لیتری چهار توربوشارژ W-16 با 1578 اسب بخار قدرت مجهز است و می‌تواند به سرعتی بیشتر از 474 کیلومتر بر ساعت یا 300 مایل بر ساعت دست پیدا کند.

بوگاتی شیرون سوپر اسپرت

شماره دو، هنسی ونوم F5

هنسی یک تیونر مستقر در تگزاس است که مدتی پیش تصمیم گرفت تا خودرویی با نام خود به بازار عرضه کند. نخستین محصول این شرکت ابرخودرو هنسی ونوم F5 است. در صورتی که از بنزین معمولی با عدد اکتان 91 برای سوخت‌گیری هنسی ونوم F5 استفاده کنید، پیشرانه آن 1542 اسب‌بخار قدرت تولید خواهد کرد اما با استفاده از سوخت E85، قدرت پیشرانه هنسی ونوم F5 به 1815 اسب‌بخار خواهد رسید که آن را به قوی‌ترین خودرو حال حاضر تبدیل می‌کند، با این حال به دلیل آن‌که سوخت مخصوص E85‌ همه جا در دسترس نیست، بوگاتی شیرون رتبه اول این لیست را در اختیار می‌گیرد.

هنسی ونوم F5

شماره سه، کونیگزگ رگرا

کونیگزگ رگرا از سال 2015 در حال تولید است و با وجود گذشت 6 سال از تولید نخستین نسخه، همچنان خودروهای اندکی قادر به ارائه عملکردی مشابه با آن هستند. پیشرانه ترکیبی این خودرو از موتور هشت سیلندر خورجینی با توربوشارژر دوقلو و سه موتور الکتریکی تشکیل شده است که به صورت ترکیبی 1500 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کنند. تنها 80 نمونه از کونیگزگ رگرا ساخته خواهند شد و پس از آن این شرکت مدل جسکو و جمرا را جایگزین رگرا خواهد کرد.

کونیگزگ رگرا

شماره چهار، اس اس سی تواتارا

پس از یک دهه توسعه، تحویل اس اس سی تواتارا از سال پیش آغاز شده است و اکنون مالکان این خودرو می‌توانند از 1350 اسب‌بخار قدرت اس اس سی تواتارا لذت ببرند. همانند هنسی ونوم، در صورت استفاده از سوخت مخصوص E85‌ قدرت این موتور افزایش خواهد یافت.

اس اس سی تواتارا

شماره پنج، زنوو TSR-S

زنوو TSR-S یک خودرو دانمارکی است که چندان در سطح بازار شناخته شده نیست. سازنده دانمارکی زنوو TSR-S تنها پنج خودرو طی هر سال تولید می‌کند و به همین دلیل این محصول چندان در سطح جهان شناخته شده نیست. پیشرانه زنوو TSR-S حدود 1177 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند و فراتر از پیشرانه، به دلیل بال عقب الاکلنگی خود مشهور است.

زنوو TSR-S

شماره شش، آستون مارتین والکری

برای افرادی که به دنبال تجربه عملکرد یک خودرو فرمول یک در جاده هستند، آستون مارتین والکری بهترین گزینه پیش رو است. این خودرو توسط آدریان نیوی، محقق آیرودینامیک با استعداد ردبول ریسینگ طراحی شده است و موتور آن نیز توسط شرکت بریتانیایی کازورث ساخته شده است که تا 11000 دور بر دقیقه توانایی فعالیت دارد. حداکثر قدرت این موتور هیبریدی 1139 اسب‌بخار است.

آستون مارتین والکری

شماره هفت، لوسید ایر دریم ادیشن

قرار گرفتن لوسید ایر دریم ادیشن در این لیست یک معجزه است، چرا که این خودرو برخلاف دیگر اتومبیل‌های این لیست هایپرکار نیست و یک سدان لوکس است. خروجی پیشرانه لوسید ایر دریم ادیشن 1111 اسب‌بخار است و این مساله نشان می‌دهد خودروهای الکتریکی تا چه اندازه می‌توانند قدرتمند باشند. حداکثر برد این خودرو با سرعت مجاز 471 مایل یا 744 کیلومتر است.

لوسید ایر

شماره هشت، مک لارن اسپیدتیل

مک لارن اسپیدتیل جایگزین معنوی مک لارن F1‌ است و توسط طراح مشهور این شرکت یعنی گوردون موری قلم خورده است. تنها 106 دستگاه از مک لارن اسپیدتیل ساخته خواهند شد و هرکدام از آن‌ها به سه صندلی و پیشرانه 4.0 لیتری توربوشارژر دوقلو V-8 به همراه موتور الکتریکی مجهز خواهند بود که مجموعا 1055 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کنند.

مک لارن اسپیدتیل

شماره نه، تسلا مدل اس Plaid و تسلا مدل ایکس Plaid

تسلا مدل اس Plaid و تسلا مدل ایکس Plaid، قوی‌ترین ساخته‌های حال حاضر تسلا هستند. قدرت این خودروها توسط پیشرانه‌های سه گانه الکتریکی تامین می‌شود که در مجموع به 1020 اسب‌بخار می‌رسد. شتاب صفر تا صد تسلا مدل اس Plaid با این پیشرانه 1.99 ثانیه اعلام شده است.

تسلا مدل اس

شماره ده، جمس هامر EV

مقرون به صرفه‌ترین وسیله نقلیه در این لیست، جمس هامر EV‌ است که 1000 اسب بخار را با قیمت 112595 دلار در اختیار مالک خود قرار می‌دهد. جنرال موتورز تصمیم دارد تا نسخه‌های دیگری از این خودرو را به بازار عرضه کند، بنابراین به خریداران هامر توصیه می‌شود برای انتخاب این پیکاپ الکتریکی خاص چندان عجله نداشته باشند.

هامر

نظرات کاربران

2 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/10/19
این غربیها اگه یه ذره انصاف داشتن میتونستن شماره یازده را که پراید هستش را به لیست اضافه کنن یا لاقل خبرگذاریهای خودمون اینکارا میکردن
1400/10/20
در واقع بوگاتی ۴۹۰ کیلومتر بر ساعت داره که معادل ۳۰۴ مایل هستش