رنو ساندرو پرفروش‌ترین خودرو اسپانیا در سال 2021 شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

داچیا ساندرو به پرفروش‌ترین خودرو شخصی اسپانیا در سال 2021 تبدیل شد. تعداد 20419 دستگاه از این هاچ‌بک رومانیایی در طول سال 2021 در اسپانیا به فروش رسیدند. نمایندگی‌ها داچیا در طول این سال موفق شدند با وجود بحران‌های مختلف همچون شیوع چندباره ویروس کرونا و کمبود ریزتراشه‌ها، فروش داچیا ساندرو را در حد مطلوبی حفظ کنند.

داچیا ساندرو از سال 2013 تاکنون پرفروش‌ترین خودرو شخصی بازار اسپانیا بوده است و این رکورد را در طول چندسال گذشته حفظ کرده است. با این حال فروش ساندرو در سال 2021 نسبت به سال 2020 کاهش 15.04 درصدی را نشان می‌دهد. سرسخت‌ترین رقیب ساندرو در طول این سال‌ها سئات لئون بوده است.

بخشی از حفظ جایگاه داچیا ساندرو به بازسازی کامل آن طی سال گذشته باز می‌گردد. در سال 2021 شرکت داچیا نسل سوم ساندرو را به بازار عرضه کرد که در مقایسه با دو نسل دیگر از نظر ظاهر متحول شده بود. از زمان عرضه نخستین نسل ساندرو به بازار اسپانیا در سال 2008، تاکنون حدود 250 هزار مشتری اسپانیایی یکی از نسل‌های رنو ساندرو را خریداری کرده‌اند. انتخاب سه چهارم خریداران این هاچ بک رومانیایی، نسخه ساندرو استپ وی بوده است که نمونه کامل‌تری از ساندرو معمولی محسوب می‌شود. علاوه بر این، موتور گازسوز ECO-G با فناوری دوگانه‌سوز بخش بسیار مهمی از فروش را به خود اختصاص می دهد. این موتور به ساندرو اجازه می دهد تا پرفروش ترین خودروی گازسوز در اسپانیا باشد.

ساندرو

اگرچه موفقیت ساندرو در میان مشتریان خصوصی غیرقابل انکار است، اما حقیقت این است که داچیا در بین محبوب ترین برندها در اسپانیا جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است. در سال 2021، فروش داچیا به 36771 دستگاه رسید که 6.66 درصد کمتر از سال 2020 بود.

نظرات
 
 
 
حسین 1400/10/17
بیخود نیست تو ایران به قیمت شاسی بلند فول آپشن می فروشند‌.
  • آرمین 1400/10/24
    تازه اونم اولین نسلش که به لطف سایپا یه افت کیفیت در مونتاژ هم بهش اضافه شده.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران