موضوعات داغ

لیفان X60 فیس‌لیفت وارد بازار روسیه و آمریکای جنوبی شد + عکس

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

لیفان X60 یکی از کراس‌اوورهای کوچک چینی بازار ایران است که طی سال‌های میانی دهه 1390 خورشیدی توسط کرمان موتور به بازار ایران عرضه می‌شد. این کراس‌اوور در ابتدا با تیپ دنده‌ای و بعدها با تیپ اتوماتیک به بازار عرضه شد که هر دو نسخه در ابتدای ورود به بازار فروش موفقی را تجربه کردند. با این وجود عرضه نسل‌ جدید رقیب نزدیک این خودرو یعنی ام وی ام X33، سبب شد تا بازار لیفان X60 تحت تاثیر منفی قرار بگیرد. این روند با عرضه ام وی ام X22 و ام وی ام X33s سرعت بیشتری پیدا کرد تا در نهایت کرمان موتور تصمیم گرفت تولید لیفان X60 را متوقف کند.

از زمان توقف تولید لیفان X60 و سایر محصولات این شرکت، وظیفه عرضه خودروهای لیفان به خودروسازان بم واگذار شده است. این شرکت نیز طی مدتی کوتاه لیفان X70 را به بازار عرضه کرد و از ادامه فعالیت آن خبری در دست نیست. آخرین نسخه‌های لیفان X60 نیز با فیس‌لیفت اندک به دست مشتریان ایرانی رسیدند که این فیس‌لیفت شامل جلوپنجره جدید و گرافیک نوین چراغ‌های جلو و عقب بود.

فیس لیفت اول لیفان X60

اکنون و در غیاب حضور لیفان X60 در بازار ایران، فیس‌لیفت دوم این خودرو با چهره‌ای مشابه برادر بزرگتر خود یعنی لیفان X70 وارد بازار آمریکای جنوبی شده است. همانند بسیاری از خودروهای چینی، نسخه جدید لیفان X60 نیز از خودروهای ژاپنی کپی برداری شده است اما چینی‌ها در زمینه افزایش کیفیت ساخت و بهبود قطعات تلاش‌های مضاعفی داشته‌اند.

ظاهر نسخه جدید لیفان X60 به طور کلی مدرن‌تر، اسپرت‌تر و جوان‌پسندانه‌تر شده است. همانند فیس‌لیفت‌های دیگر، سهم نمای جلویی بیشتر از سایر قسمت‌ها بوده است و می‌توان گفت نمای جانبی این خودرو تقریبا بدون تغییر باقی مانده است. فضای داخلی خودرو نیز تغییر خاصی را تجربه نکرده است و به نظر می‌رسد لیفان باید برای رقابت با سایر کراس‌اوورهای چینی تلاش بیشتری کند. تنها المان افزوده شده به کابین لیفان X60 فیس‌لیفت، نمایشگر 8 اینچی بهبود یافته است که تصاویر را با کیفیت بیشتری به نمایش می‌گذارد.

فیس لیفت دوم لیفان X60

قوای فنی خودرو نیز تغییری نداشته است و همچنان قدرت تنها به چرخ‌های جلو ارسال می‌شود. رینگ‌های لیفان X60 هجده اینچی هستند و از طرح جدیدی برخوردار شده‌اند. استفاده از خروجی‌های اگزوز تقلبی یکی از المان‌های مرسوم در طراحی خودروهای چینی است که اکنون فیس‌لیفت دوم لیفان X60 نیز به آن مجهز شده است.

نظرات کاربران

4 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/10/26
امکان دارد نویسنده محترم لطف بکنند و توضیح بدهند که لیفان X60 فیس لیفت از کدام خودروی ژاپنی کپی کرده است؟چون من شخصا هیچ شباهتی بین طراحی بدنه این خودرو و خودروهای جدید ژاپنی نمی بینم.فراموش نکنیم که بحث طراحی یک بحث کاملا دقیق و فنی است و نمی توان تنها به یک کلی گویی ساده درباره طرح هر خودرویی بسنده نمود و انتظار داشت که خواننده تیزبین راضی شود. و صد البته هم با برچسب «کپی کاری» به ساخته های هر برندی که نمی پسندیم نمی توان آن محصول را زیر سئوال برد و از چشم انداخت.لطفا درباره طراحی هر خودرویی با دقتی مضاعف و با ارائه سند و مدرک معتبر مدعیات خودتان را مطرح کنید.
1401/2/20
تویوتا راو۴ مدل ۲۰۱۰
1400/10/26
سلام مگه لیفان ور شکست نشده؟
1401/10/18
چرا ولی امید به خدا کارهای در دست انجام هست بروز سانی هایی در همه بخش ها اعم از تیم فنی الی مارکتینگ صورت گرفت