داستان تسلا مدل 3 که بدون ترمز به مشتری تحویل داده شد! افتضاح ایلان ماسک + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

شرکت خودروسازی آمریکایی تسلا طی دو دهه اخیر در صنعت خودروسازی جهان بسیار حاشیه ساز بوده است. بسیاری عقیده دارند ایلان ماسک، هنری فورد آینده است و با تعصب از پروژه‌های ایلان ماسک از جمله شرکت تسلا حمایت می‌کنند. در سوی دیگر عده‌ای عقیده دارند ایلان ماسک یک ریا‌کار است و خودروهای تسلا به حدی که ادعا می‌شود نوآورانه و بی نقص نیستند.

خودروهای معیوب تسلا که طی مدت گذشته به مشتریان تحویل داده شده‌اند، یکی از حواشی پیرامون این شرکت بوده‌اند. این مشکل اخیرا گریبان آوریل گیلمور را گرفت، چرا که خودرو تحویل شده به وی فاقد لنت ترمز چرخ عقب بوده است.

آوریل گیلمور پس از آن‌که متوجه شد خودرو وی فاقد لنت ترمز چرخ عقب است، با مرکز خدمات تسلا تماس حاصل کرد. مطابق گفته‌های وی در ابتدا مراکز خدمات تسلا سعی کردند تا او را از ادامه پیگیری منصرف کنند اما در نهایت مرکز خدمات تسلا بعد از چند روز پیگیری، مجبور شد تا تسلا مدل 3 معیوب را مورد بررسی قرار دهد. جالب آن‌که آوریل گیلمور تسلا مدل 3 پرفورمنس را خریداری کرده بود که مطابق ادعای تسلا به ترمزهای بهتری مجهز است.

کارکنان خدمات تسلا متوجه شدند که چرخ عقب سمت چپ فاقد لنت ترمز است و این اتفاق بدون هیچ‌گونه دستکاری رخ داده است. این خودرو پس از طی 112 مایل به مرکز خدماتی تسلا تحویل داده شد و خودرویی جایگزین در اختیار مالک متضرر قرار گرفت. این خودرو همچنان در مرکز خدمات تسلا قرار دارد و به مالک تحویل داده نشده است.

مالک از مرکز خدمات تسلا درخواست کرده است تا تمامی قطعات ترمز چرخ عقب از جمله دیسک‌ها و پمپ ترمز تعویض شوند. با این حال مرکز خدمات تسلا به بهانه کمبود قطعات یدکی از انجام این کار سر باز زده است. از آن زمان آوریل گیلمور در حال انتشار ویدیوهایی در فضای مجازی است و اعلام می‌کند که هیچ اعتمادی به تسلا ندارد.

نظرات
 
 
 
حسین 1400/10/29
حالا اگر ایران بود همه سر و صدا میکردن!
King 1400/10/30
توی هرکاری یک سری مشکلات پیش میاد همه چیز صد در صد بی نقص نیست ولی این یک اشتباه انجام بده نمیشه با اون کارهای یک شخص رو زیر سوال برد .
  • یوووو 1400/11/6
    الان اگه ایران خودرو یا سایپا همچین اشتباهی کرده بودن بازهم همین حرفو میزدی

ممد 1400/11/1
خدا رو شکر دست این شرکت آمریکایی رو شد.چون همه ماشین های ایران از دم مجهز به آخرین تکنولوژی روز دنیا هستن و با زه بغل و ایربگ باز نشونده به مردم تحویل داده میشن
ابب 1400/11/6
والا افتضاحی که خودروهای ایرانی تصادف کردند که هیچکدام ایربگ شان باز نشده، این افتضاحه نه اشتباه فنی که داخل

خارج از کشور اتفاق افتاده

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران