موضوعات داغ

ماشین بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون چی بخرم؟

عکس مطلب اول

بازار خودرو همانند سایر بازارها، به یکباره جهشی بزرگ کرد و قیمت‌ها آن‌قدر بالا رفت که توان خرید خودرو برای افراد به مراتب کاهش یافت. به همین علت، افرادی که قبلا برای خرید ماشین بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون باید سراغ ماشین‌های خارجی و مدل بالای روز می‌رفتند، حال باید بین خودروهای رده پایین و حتی کارکرده در این رنج قیمت بگردند. تقریبا می‌توان گفت در یک نیم دهه، قیمت خودرو تقریبا ده برابر شده است! با این حال نیاز به خودرو کم نشده است و باید سعی کنیم تا خودروهایی متناسب با هزینه در دسترس خود خریداری کنیم. در این مقاله قصد داریم تا خودروهایی در محدوده قیمتی ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون را معرفی کنیم.

چه خودرویی برایتان مناسب است؟

هنگامی که قصد خرید خودرو را دارید، ممکن است از خودتان بپرسید، خودروی صفر بگیرم یا کارکرده؟ جواب دادن به این سؤال بسیار مهم است. برخی افراد ترجیح می‌دهند خودروی مد نظر خود را از نوع کارکرده و با قیمت مناسب‌تر خریداری کنند و برخی افراد نیز خودروی صفر و رده پایین‌تر را ترجیح می‌دهند. ابتدا باید با خودتان بررسی کنید که در محدوده ماشین بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان جزو خریداران از کدام گروه هستید.

از طرفی ممکن است بخواهید خودرویی مد نظرتان را با قیمت مناسب پیدا کنید. در این صورت می‌توانید به جای خودروی صفر، خودروی مدل پایین‌تر را که قیمت کمتری دارد برگزینید. به عنوان مثال به جای خرید پژو ۲۰۶ تیپ ۶ صفر، به خرید همین خودرو مدل ۹۲ با قیمتی در این محدوده رضایت دهید.

پس اولین کاری که باید بکنید، این است که هدفتان از خرید خودرو چیست و چه فاکتورهایی برایتان در اولویت قرار دارند. در این صورت می‌توانید انتخاب راحت‌تری داشته باشید.

خرید ماشین بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون صفر کیلومتر

حال اگر جزو گروهی هستید که ترجیح می‌دهید خودروی صفر کیلومتر را در این محدوده قیمتی انتخاب کنید، باید سراغ خودروهای خاصی بروید. در بازار امروز، با وجود قیمت بالا، هنوز هم تعداد زیادی خودرو وجود دارد که می‌توانید بین آن‌ها انتخاب مناسبی داشته باشید. البته ممکن است با نگاهی به مبلغ در دسترستان و لیست خودروهای این محدوده، کمی ناامید شوید. به خصوص در صورتی که مدتی از بازار دور بوده باشید، واقعا شگفت‌زده می‌شوید.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ صفر کیلومتر

یکی از بهترین گزینه‌های اقتصادی که در بازار امروز وجود دارد، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ است. این خودرو در حال حاضر حدود ۲۵۰ میلیون تومان است و می‌توانید آن را در لیست خودروهای صفر کیلومتر و خوبی قرار دهید که نظرتان را جلب می‌کند.

کوییک اتوماتیک پلاس

اگر دوست دارید در بین انواع ماشین بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون سراغ خودروهایی با دنده اتوماتیک بروید، احتمالا کوییک پلاس شما را راضی کند. این خودرو آپشن‌های خوبی با توجه به اقتصادی بودن آن دارد که می‌توان به سنسور پارک عقب، ترمز کمکی، نویگیشن، تهویه دیجیتال، دکمه‌های کنترل روی غربیلک فرمان و ... اشاره کرد که آن را یک خودروی مدرن نشان می‌دهد.

رانا ال ایکس

نسخه ارزان و ایرانی پژو ۲۰۶ صندوق‌دار همان راناست که کیفیت سواری نسبتا قابل قبولی دارد. این خودرو نیز در محدوده قیمتی بالای ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون است که برای مشتریان خانوادگی توان موتور خوبی را ارائه می‌دهد و فضای خوبی هم دارد. مصرف سوخت پایین این خودرو از دیگر ویژگی‌های آن است که باعث محبوبیت آن شده است.

رانا

ساینا EX، S و پلاس دنده‌ای

خودروی ساینا هم می‌توانند در لیست این خودروها قرار گیرند. این سه نسخه از ساینا حدودا بین ۱۷۰ تا ۲۱۰ میلیون هستند و جزو خودروهایی با ظاهر معمولی محسوب می‌شوند. با این وجود یک خودروی سبک و کاربردی است که برای ترافیک انتخاب مناسبی خواهد بود. گران‌ترین ساینا در بین این سه نسخه، ساینا پلاس است که قیمت آن تا ۲۱۰ میلیون هم ممکن است برسد.

ساینا

نسخه‌های مختلف تیبا در بین انواع ماشین بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون

تیبا هاچ بک EX، پلاس و صندوقدار همگی جزو خودروهایی هستند که قیمت مناسبی دارند قیمت آن‌ها زیر ۲۰۰ میلیون است. تیبا صندوق‌دار مدل ۱۴۰۰ است و قیمتی بین ۱۶۳ تا ۱۸۰ میلیون دارد.

پراید 111 SE و پراید 131 SE

اگر یک خودروی خوش قیمت می‌خواهید، مجبور هستید در بازار امروز به نسخه‌های متعدد پراید رضایت دهید. پراید 131 SE قیمتی بین ۱۴۰ تا ۱۶۵ میلیون دارد. هر چند ممکن است این قیمت برای خودرویی مثل پراید چندان خوشایند نباشد؛ اما در بازار متورم امروز، این خودرو هم برای بسیاری از افراد دور از دسترس خواهد بود.

خودروهایی که در بالا ذکر شد، تعدادی از انتخاب‌هایی است که می‌توانید در بین انواع ماشین بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان خریداری کنید. اما برخی افراد دوست دارند تا خودروهای بهتری را در بازار دست دوم با این قیمت‌ها خریداری کنند. در ادامه برخی از انتخاب‌هایی از این دست را می‌بینید.

خودروهای دست دوم در بین انواع ماشین بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان

هر چند برخی افراد خودروی صفر را می‌پسندند؛ اما این روزها با قیمت گزاف خودرو، بسیاری از خریداران خودرو در بازار خودروی دست دوم به دنبال گزینه مورد نظر خود می‌گردند تا بتوانند خودرویی بهتر را در این محدوده قیمتی خریداری کنند. در ادامه برخی از خودروهای پرطرفدار دست دوم را که جزو انواع ماشین بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون قرار دارند، ذکر می‌کنیم.

پژو ۲۰۶ در تیپ‌های مختلف

در بین کسانی که به دنبال خودرو در این محدوده قیمتی می‌گردند، بیشترین طرفدار را خودرو پژو ۲۰۶ به خصوص تیپ ۵ آن دارد. این خودرو مدل در مدل ۹۱ تا ۹۴ خود می‌تواند قیمت مناسبی داشته باشد و از ۱۵۵ تا ۲۲۰ میلیون به راحتی آن را پیدا می‌کنید. قیمت این پژو در اصل بستگی به بدنه خودرو، فابریک بودن قطعات و بدنه و عواملی از این قبیل دارد.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل سال ۹۲ تا ۹۷ هم از دیگر انتخاب‌هایی است که سر راهتان قرار می‌گیرد. این مدل از پژو ۲۰۶ معمولا بین قیمت ۱۶۰ تا ۱۹۰ است که انتخاب خوبی برای کسانی است که قصد دارند یک خودروی محکم را در اختیار داشته باشند.

پژو ۲۰۶ تیپ ۶ مدل ۸۳ تا ۹۰ هم گزینه خوبی است که باز هم می‌توانید آن را در رنج قیمتی زیر ۲۰۰ میلیون تومان پیدا کنید.

پژو ۴۰۵ GLX و SLX

در بین خودروهایی که می‌توانید در این محدوده قیمتی خریداری کنید، پژو ۴۰۵ است. این خودروی محکم و پرطرفدار هم درصد بالایی را در جاده‌ها به خود اختصاص داده است. با توجه به نسخه این خودرو، می‌توان آن را در محدوده ۱۵۰ تا ۲۱۰ پیدا کرد. معمولا این خودروها از مدل ۹۲ به بالا در این محدوده قیمتی پیدا می‌شوند. به عنوان مثل پژو 405 GLX مدل سال 92 تا 94 در محدوده قیمتی ۱۵۵ تا ۱۹۵ است.

پژو پارس یکی دیگر از انواع ماشین بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون

پژو پارس هم جزو خودروهای پرطرفدار است که قیمت آن به نسبت بدنه محکم و هندلینگ خوبی که دارد، مناسب است. در این محدوده قیمتی هم می‌توانید پژو پارس را پیدا کنید که از قیمت ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون در نسخه‌های ال ایکس و ساده خود به صورت کارکرده وجود دارند.

سایر خودروهایی که با قیمت ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون می‌توان خریداری کرد

همان‌طور که گفتیم، مدل‌های مختلفی را از خودروهای صفر و کارکرده می‌توان در بین انواع ماشین بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون خریداری کرد و قدرت انتخاب بالایی دارید. با این حال نباید انتظار یک خودروی لوکس یا حتی متوسط رو به بالا را داشته باشید و باید به خودروهای رده پایین رضایت دهید. در اصل این بازه قیمتی شروع قیمت خودروهای رده پایین است و برای این که بخواهید خودروی بهتری خریداری کنید، قطعا باید به فکر هزینه بیشتری باشید.

تیبا

خودروهای دیگری مانند پژو پارس ساده صفر را هم ممکن است در این محدوده قیمتی ببینید. پژو ۲۰۶ صندوقدار مدل ۷۸ هم یک گزینه خوبی است.

ام وی ام، برلیانس، زانتیا مدل ۸۵ تا ۸۷، رنو تندر ۹۰ مدل ۸۷ تا ۹۰ و ... نیز جزو خودروهای پرطرفداری هستند که می‌توانید در این محدوده قیمتی به صورت کارکرده خریداری کنید.

ماشین بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون شامل خودروهای متعددی هستند که از پراید صفر و تیبا شروع شده و تا خودروهای کوییک و ام وی ام کارکرده را شامل می‌شود. می‌توانید بین لیست این خودروها یکی از بهترین مدل خودروهای مد نظر خود را انتخاب کرده و خریداری کنید.

جدول قیمت خودروها با قیمت 250 میلیون تومان، بهمن ماه 1400:

خودرومدلرنگبدنهکارکردقیمت
کوییک اتوماتیک پلاس1397مشکییک لکه رنگ61,000 کیلومتر220,000,000 تومان
ام وی ام 315 پلاس1396خاکستریبدون رنگ65,000 کیلومتر248,000,000 تومان
رانا پلاس1399سفیدبدون رنگ28,000 کیلومتر250,000,000 تومان
دنا معمولی1393مشکیبدون رنگ72,000 کیلومتر250,000,000 تومان
پژو 405 اس ال ایکس1397خاکستریبدون رنگ30,000 کیلومتر250,000,000 تومان
پژو پارس ال ایکس1394مشکیبدون رنگ112,000 کیلومتر250,000,000 تومان
سمند ال ایکس EF71398سفیدبدون رنگ44,000 کیلومتر250,000,000 تومان
پژو 206 تیپ 51395آبیبدون رنگ42,000 کیلومتر250,000,000 تومان
پژو 206 تیپ 21399سفیدبدون رنگ9,000 کیلومتر250,000,000 تومان

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/11/16
یادش بخیر سال 2017 سوناتا هیبرید خریدم 180 تومن الان مجبوریم اینارو بخریم! روز به روز بدتر از دیروز