موضوعات داغ

خودرو نظامی جدید ارتش آمریکا معرفی شد، یک پلاگین هیبریدی بزرگ

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

جنرال موتورز تنها شرکتی نیست که خودروهای نظامی الکتریکی و هیبریدی می‌سازد، چرا که شرکت آمریکایی اوشکوش نیز از خودرو تاکتیکی سبک خود برای ارتش آمریکا رونمایی کرده است.

این گونه از خودروها در فرهنگ‌نامه اتومبیل‌های نظامی، JLTV نامیده می‌شوند که کوتاه شده عبارت (Joint Light Tactical Vehicle) یا وسیله نقلیه تاکتیکی سبک است. خودرو تاکتیکی اوشکوش قرار است تا در سپاه تفنگداران دریایی ایالات متحده مورد استفاده قرار گیرد و اوشکوش به این نهاد تضمین داده است که خودرو تاکتیکی برقی آن‌ها به اندازه یک خودرو تاکتیکی عادی کارآمد خواهد بود.

خودرو نظامی

اوشکوش جزئیات زیادی را از خودرو تاکتیکی برقی خود منتشر نکرده است اما می‌دانیم که این اتومبیل به یک باتری 30 کیلووات ساعتی مجهز است که قابلیت‌های "Silent Drive" و "Extended Silent Watch" را در اختیار راننده قرار می‌دهد. این باتری لیتیوم یونی توسط یک ژنراتور دیزلی شارژ می‌شود و به بیان دیگر خودرو تاکتیکی اوشکوش یک وسیله نقلیه پلاگین هیبریدی است. استفاده از ژنراتور دیزلی سبب خواهد شد که نیازمندی به ایستگاه شارژ برای خودروهای نظامی برطرف شود. علاوه بر افزایش بهره وری انرژی، ژنراتور به عنوان یک موتور متحرک عمل می‌کند و می‌تواند تا 115 کیلووات نیرو برای پشتیبانی از ماموریت های جنگی و شناسایی فراهم کند.

توسعه خودرو تاکتیکی الکتریکی از سوی اوشکوش در حالی صورت می‌گیرد که ارتش آمریکا برای چنین خودرویی اعلام نیاز نکرده است. با این حال زیرشاخه نظامی اوشکوش امیدوار است که خودرو تاکتیکی هیبریدی آن‌ها نظر مساعد ارتش آمریکا را به خود جلب کند. اوشکوش و جنرال موتورز در تلاش برای دریافت قرارداد بزرگی از ارتش آمریکا هستند که ارزش معادل 6.5 میلیارد دلار دارد و شامل 15468 وسیله نقلیه تاکتیکی می‌شود. در همین زمان نسخه غیرنظامی خودرو برقی اوشکوش به عنوان اتومبیل نامه رسان شرکت پست ایالات متحده انتخاب شده است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد