موضوعات داغ

تست تصادف یواز پاتریوت شاسی بلند روسی بازار ایران را ببینید + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

یواز پاتریوت یکی از شاسی بلندهای جدید بازار ایران است که خلق و خویی متفاوت از دیگر خودروهای مشابه بازار دارد. این شاسی بلند روسی از فرم جعبه‌ای شکل و ساده بهره می‌برد و از نظر امکانات نیز چندان قوی نیست اما با تکیه بر توانایی‌های آفرودی، می‌تواند توجه بخشی از مخاطبان را به خود جلب کند. در این مقاله نگاهی به تست تصادف این خودرو و نتایج آن خواهیم داشت تا اطمینان بیشتری از ایمنی یواز پاتریوت برای مشتریان ایجاد شود. این تست توسط موسسه روسی ARCAP انجام شده است.

یواز پاتریوت پیش از این تست، دوبار دیگر نیز در آزمون‌های ایمنی مختلف شرکت کرده بود و اکنون شرکت یواز بهبودهای قابل توجهی را روی این خودرو اعمال کرده است. برای مثال پیچ و مهره‌های به کار رفته در اتصال قطعات قوی‌تر شده‌اند و برای ستون فرمان نیز از ستون نسخه اروپایی فورد ترانزیت استفاده شده است. به همین دلیل یواز پاتریوت موفق شد بین 8 الی 10 امتیاز از 16 امتیاز ممکن این تست را به دست آورد.

به گفته یواز، دو قاب متقاطع اضافی (که با رنگ زرد مشخص شده است) نه برای ایمنی خودرو، بلکه برای ایمن سازی مخزن سوخت جدید ساخته شده است. با این حال قسمت پایینی خودرو در تصادف کاملا آسیب پذیر است. زیربندی خودرو کاملا آسیب دیده و پدال‌ها به سمت داخل حرکت کرده‌اند.

در فیلم زیر می توانید عملکرد یواز پاتریوت در تست تصادف ARCAP را می توانید مشاهده کنید.

نظرات کاربران

2 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/11/30
تست خودشون! حداقل نشون داد این فقط یک اتاقک متحرکت خطرناک بدون هیچ امکاناتی هست و
روی کاغذ گفته شده دو دفرانسیل هست با چه کیفیتی اونم بعدا معلوم میشه

هیچ کجای دیگری در دنیا میشه چنین زباله هایی رو فروخت؟ حتی بدون در نظر گرفتن این قیمت تخیلی!
1400/12/1
یک میلیارد پول این قوطی حلبیه که مردم همیشه در صحنه واسش صف میکشن🤢😔