موضوعات داغ

تویوتا هایلوکس GR اسپرت 2022 با 550 نیوتن متر گشتاور معرفی شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

تویوتا هایلوکس و فورد رنجر رپتور دو رقیب شناخته شده یکدیگر در بازار جهانی هستند که هرکدام از آن‌ها سعی می‌کند با تکیه بر مزایای خود، توجه بخشی از مخاطبین را به خود جلب کند. حال در شرایطی که نسل آتی فورد رنجر رپتور با موتور بنزینی به بازار می‌آید، تویوتا هایلوکس GR اسپرت 2022 موتور دیزلی خود را حفظ می‌کند و البته قدرت بیشتری از آن تحویل می‌گیرد.

نخستین میزبان تویوتا هایلوکس GR اسپرت 2022، آفریقای جنوبی است. این نسخه فوق‌العاده از تویوتا هایلوکس تزئینات معمول Gazoo Racing را دارد و پیشرانه 2.8 لیتری توربودیزل آن نیز 221 اسب‌بخار قدرت و 550 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند که نسبت به نسخه معمولی ده درصد بیشتر است.

عرضه تویوتا هایلوکس GR اسپرت به آفریقای جنوبی از ماه مه آغاز خواهد شد. تویوتا هایلوکس هم‌اکنون در نسل هشتم خود قرار دارد و به نظر می‌رسد نسخه 2022 GR یکی از آخرین بروزرسانی‌های صورت گرفته روی این پیکاپ باشد. همچنین این پیکاپ به صورت انحصاری در آفریقای جنوبی به فروش خواهد رسید و تاکنون خبری مبنی بر عرضه آن در دیگر کشورها مخابره نشده است.

تویوتا هایلوکس GR اسپرت 2022

انتظار می‌رود نسل آتی تویوتا هایلوکس با تویوتا تاکوما ادغام شود و هر دو پیکاپ تحت یک پلتفرم به تولید برسند. در سوی دیگر نسخه‌های شاسی بلند این دو پیکاپ یعنی تویوتا فوررانر و تویوتا فورچونر نیز با یکدیگر ادغام می‌شوند. تویوتا این کار را به دلیل کاهش هزینه‌های تولید انجام خواهد داد، آن هم در زمانی که خودروسازان به دلیل کمبود تراشه به شدت تحت فشار هستند.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد