تولید نسل اول رنو داستر برای همیشه به پایان رسید

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

نسل اول داچیا داستر که در برخی بازارها با نام رنو داستر شناخته می‌شد، به پایان عمر خود رسید. نسل اول رنو داستر در کشورهای مختلفی به تولید می‌رسید. تولید نسل اول در سال 2017 در سایت اصلی داچیا واقع در رومانی به پایان رسید. سال 2020 خط تولید رنو در برزیل این خودرو را کنار گذاشت و اکنون خط تولید رنو در هند به پروسه مونتاژ نسل داچیا داستر پایان می‌دهد.

از نظر زمانی، نسل اول داچیا داستر 12 سال در بازار جهانی دوام آورد که با معیارهای امروزی عمری طولانی برای یک خودرو محسوب می‌شود. نخستین نمونه‌های داچیا داستر در سال 2010 وارد بازار شدند و در کشورمان نیز میزبان نسل اول این خودرو بودیم که واردات آن به کشور توسط نگین خودرو صورت گرفت.

رنو داستر علاوه بر رومانی، در برزیل، هند، کلمبیا و اندونزی نیز به تولید رسید. با این حال اهمیت نسل اول این خودرو در هند بیشتر از سایر بازارها بوده است چرا که رنو بروزرسانی‌های مختلفی را برای این خودرو در هند ارائه داد. آخرین بروزرسانی داچیا داستر برای بازار هند در سال 2020 ارائه شد. واپسین مدل‌های نسل اول رنو داستر با موتور 1.3 لیتری توربوشارژر و گیربکس اتوماتیک CVT به دست مشتریان هندی رسیدند.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 
سباستین فتل ایرانی الاصل 1400/11/30
به خدا قسم کرمان موتور همین نسل منسوخ و دیسکانتیو رو بجای جاک و لیفان میاورد مونتاژ میکرد اونایی که واسه پول زحمت میکشن و واسشون مهمه جنسی که میخرن دوام بالایی داشته باشه و گول آپشن و ظاهر رو نمیخورن راضی تر بودن!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران