بهترین خودروی سال 2022 بازار اروپا مشخص شد، کیا EV6 فاتح قاره سبز

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

در مراسم انتخاب خودرو سال اروپا 2022، کیا EV6 موفق شد تا نظر مساعد اکثر خبرنگاران 23 کشور اروپایی را جلب کند و به عنوان خودرو سال قاره سبز انتخاب شود. رقبای نزدیک کیا EV6 در این رقابت، رنو مگان E-Tech Electric و هیوندای ایونیک 5 بودند.

انتخاب کیا EV6 به عنوان خودرو سال اروپا و رای‌گیری از خبرنگاران خودرویی این قاره، با حمله روسیه به اوکراین مصادف شد. به همین دلیل هیئت منصفه تصمیم گرفت که آرای نمایندگان روسیه را شمارش نکند. در اعلام این تصمیم، برگزارکنندگان اعلام کردند که این آرا تغییری در رده بندی برنده یا نایب قهرمان ایجاد نکرده است.

بهترین خودروی اروپا 2022

کیا EV6 با کسب 279 امتیاز از هیئت داوران جایزه امسال را از آن خود کرد. رنو مگان E-Tech Electric با 265 امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت. هیوندای آیونیک 5 نیز با 261 امتیاز سوم شد. دیگر فینالیست‌ها پژو 308 با 191 امتیاز، اشکودا انیاک با 185 امتیاز، فورد موستانگ ماک ای با 150 امتیاز و سئات کوپرا بورن با 144 امتیاز بودند. این اولین باری است که کیا برنده جایزه خودروی سال می شود.

کیا EV6 در چند تیپ با سیستم انتقال قدرت دیفرانسیل عقب و دو دیفرانسیل به بازار عرضه می‌شود. نسخه‌های موجود از این خودرو در بازار اروپا، قادر هستند با یکبار شارژ مسافتی معادل 528 کیلومتر را مطابق چرخه WLTP‌ طی کنند. نسخه دیفرانسیل عقب به پکیج باتری با ظرفیت 58 کیلووات ساعت و نسخه دو دیفرانسیل نیز به پکیج باتری با ظرفیت 77.4 کیلووات مجهز هستند.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 
zak2012 1400/12/15
باز هم کره 👍
خله 1400/12/15
بابا کارشون درست نبوده باید رقابت منصفانه باشد حداقل از ایران سایپا بار را میبردند بعد امتیاز میدادن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران