هک ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی روسیه: نمایش عبارت «درود بر اوکراین»

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

چند روز پیش تسلا اعلام کرد که خدمات ابرشارژ خودش را به صورت رایگان در مناطقی از اوکراین ارائه می‌کند. حالا به نظر می‌رسد که ایستگاه‌های شارژ دولتی در روسیه هک شده‌اند و پیام‌هایی در حمایت از اوکراین و علیه ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه نمایش می‌دهند.

در نمایشگرهای ایستگاه‌های شارژ هک‌شده شاهد عبارت «درود بر اوکراین» هستیم. روی صفحه نمایش این ایستگاه‌ها همچنین نوشته شده است که هیچ شارژری در دسترس نیست. این امکان وجود دارد که این هک همچنین باعث از کار افتادن ایستگاه‌های شارژ‌ شده باشد.

این اقدام نشانگر تأثیرگذاری تکنولوژی و هک در جنگ مدرن است. همچنین مقامات اوکراینی خواستار تغییراتی در علائم جاده الکترونیکی شده‌اند تا سربازان روس سردرگم شوند. برخی از این علائم جاده‌ای علاوه بر گیج کردن سربازان روسی، پیام‌هایی در حمایت از اوکراین و رئیس‌جمهور این کشور به نمایش می‌گذارند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران