فیلم درگ کامیون‌های 3000 اسب‌بخاری را تماشا کنید، غول پیکرهای قدرتمند

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

مسابقات درگ همواره برای علاقمندان به خودرو جذاب هستند اما در رویداد Big Rig Challenge، نوعی متفاوت از درگ ریس را مشاهده خواهید کرد. در این رویداد کامیون‌های چندهزار اسب بخاری به نبرد شتاب با یکدیگر می‌روند و ثابت می‌کنند یک کامیون آن‌قدر هم کند نیست!

البته این کامیون‌ها از مشخصات فنی استاندارد بهره‌مند نیستند، بلکه توسط مالکان تقویت شده‌اند. برای مثال یکی از این کامپون پیتربلت 359 تیون شده است. این کامیون از سال 1967 تا 1987 روی خط تولید قرار داشت. فریم این کامیون آلومینیومی است و در مقایسه با رقبای همرده وزن کمتری را روی شاسی اعمال می‌کند.

اکثر نسخه‌های پیتربلت 359 از موتور کاترپیلار 3408 بهره می‌برند. این پیشرانه 18 لیتر حجم دارد و در حالت استاندارد 450 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. موتور غول پیکر کاترپیلار 3408 از 46.2 لیتر روغن و 54.9 لیتر مایع خنک کننده استفاده می کند. و کاملاً بدیهی است که ظرفیت زیادی برای ارتقای توان خروجی خود دارد. به همین دلیل اکثر کامیون‌های حاضر در این رقابت از نوع پیتربلت 359 هستند.

نظرات
 
 
 
حسین 1400/12/22
عجب چیزی بود صدای جنگنده میداد!!!
iran25789 1400/12/25
سلام، واقعا عالی بود این درگ، بیشترش اون سبزه اول بود، چه قدرتی، سمت راننده تو تیکاف بالا میومد
محسن طیبی 1400/12/25
دمشون گرم .کشورهای خارجی چطوری زندگی میکنند .ما ایرانی ها چطور .ما اینقدر گرفتار هستیم که چی .کارگری و بدبختی ها

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران