موضوعات داغ

موتوری کارآمد و بادوام، نقطه قوت بزرگ آمیکو M2631 E5

عکس مطلب اول

یکی از نقاط مثبت کامیون M2631 E5 آمیکو، پیشرانه قدرتمند آن است مجهز شدن به موتوری 6 سیلندر با 400 اسب بخار قدرت و حداکثر گشتاور 1920 نیوتن متر با حجم 12 لیتر مهر تائیدی بر این ادعاست . این موتور ساخت شرکت WEICHAI است که برندی خوشنام در تولید موتورهای دیزلی محسوب می‌شود. موتور WP12 مجهز به سیستم سوخت رسانی مدل کامن ریل ساخت شرکت Bosch است که هم بر روی کامن ریل و هم پمپ گازوئیل و همچنین ECU برند شرکت bosch نمایان خواهد بود .موتور با بهره گیری از سامانه مدیریت موتور ورژن EDC17 پیشرفته ، تمامی پارامترهای موثر در عملکرد موتور تحت کنترل و پایش دارد . توربو شارژر بورگوارنر نیز وظیفه پرخورانی این موتور را عهده دار است که از کیفیت و دوام بالایی برخوردار خواهد بود. . روغن موتور توصیه شده جهت این موتور ، روغن 15w40 CJ4 می باشد .

به کمک استفاده از سیستم SCR و مایع ادبلو در کنار سامانه مدیریت موتور ورژن Bosch EDC17 در راستای کنترل آلایندگی این موتور موفق به اخذ استاندارد آلایندگی +Euro 5 گشته است .

یکی از نقاط مثبت در طراحی موتور Wp12 مجزا بودن هر یک از سر سیلندرهای موتور می باشد که این موضوع در بحث هزینه های تعمیر و نگهدار از اهمیت ویژه ای برخوردار است لازم به ذکر است که سیستم پیش گرم کن الکتریکی موتور Wp12 ، استارت زنی را در فصول سرد تسریع می نماید . همچنین وجود سیستم ریتاردر موتور evb با استفاده از تکنولوژی سوپاپ دود انبساطی یکی دیگر از مزیت های برتر این موتور می‌باشد این سیستم اگر بخوبی مورد استفاده قرار گیرد میتواند علاوه بر تضمین ایمنی خودرو در سراشیبی های تند باعث به حداقل رسیدن استهلاک لنت ترمز گردد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد