موضوعات داغ

نابودی آبروی پاجرو توسط میتسوبیشی، خط تولید پاجرو به کارخانه دستمال کاغذی تبدیل شد!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

میتسوبیشی پاجرو یکی از آفرودرهای مطرح ژاپنی است که در کشورمان نیز طرفداران بسیاری دارد و حتی در بازه کوتاهی شاهد مونتاژ این خودرو در ایران بودیم. تولید میتسوبیشی پاجرو مدتی پیش برای همیشه متوقف شد و اکنون خط تولید این خودرو در آستانه فروش به کسب و کاری دیگر قرار گرفته است.

مطابق اخبار منتشر شده از سوی رسانه‌های ژاپنی، میتسوبیشی با فروش کارخانه خود در ژاپن به شرکت تولیدکننده دستمال کاغذی موافقت کرده است. بنابراین کارخانه مرکزی میتسوبیشی در ژاپن به قیمت 4 میلیارد ین (34 میلیون دلار) به دایو پیپر فروخته خواهد شد. این خط تولید پیش از این به تولید پاجرو مشغول بود و در آینده به مرکز تولید دستمال توالت برند Daio تبدیل خواهد شد. این خط تولید از سال 2020 به طور کامل تعطیل شده بود.

خط تولید میتسوبیشی در دوران اوج خود 170000 خودرو در سال تولید می کرد اما به علت کاهش فروش طی سالیان اخیر، تولید این کارخانه نیز کاهش یافته بود برای مثال در سال 2019، این سایت تنها 63000 وسیله نقلیه تولید کرد.

به طور کلی، تولید میتسوبیشی طی سالیان اخیر کاهش یافته است. در سال 2021، این خودروساز تنها 400000 خودرو در ژاپن تولید کرد که حدود 30 درصد کمتر از سال قبل بود. فروش این کارخانه نیز بخشی از استراتژی میتسوبیشی در راستای کاهش هزینه‌های ثابت است. این اقدامات شامل بستن برخی دفاتر، بازنشستگی زودتر از موعد و فروش خطوط تولید مازاد می‌شوند. پیش از این و در زمان تصدی کارلوس گون بر هلدینگ رنو – نیسان – میتسوبیشی، استراتژی تهاجمی توسط او در پیش گرفته شده بود که هزینه‌های بسیاری را برای سه شرکت فرانسوی و ژاپنی به همراه داشت.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد