خروج کامل رنو از بازار روسیه، خودروسازان روس شریک بزرگ خود را از دست دادند!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

شرکت رنو در روز 23 مارس خروج رسمی خود از بازار روسیه را اعلام کرد. تمامی فعالیت‌های این شرکت در روسیه از جمله پروژه‌های مشترک با خودروسازان روسی نیز به طور کامل متوقف شده‌اند. رنو یکی از سهام‌داران خودروساز بزرگ روسیه یعنی اتوواز است که موجب شده خروج فرانسوی‌ها از این کشور دشوار باشد.

شراکت فرانسوی‌ها با AVTOVAZ طی سالیان اخیر نتایج مطلوبی را برای خودروسازی روسیه و برند لادا به همراه داشته است. رنو 45 هزار نفر کارمند نیز در روسیه دارد که هم‌اکنون در وضعیت بلا تکلیف قرار دارند. دارایی‌هایی گروه رنو در روسیه شامل خط تولید، نمایندگی‌های فروش و دارایی‌های معنوی است که ارزش آن‌ها به 2195 میلیون یورو (حدود 2.416 میلیون دلار) بالغ می‌شود.

از سوی دیگر خودروساز فرانسوی تصمیم دارد سهام خود را در اتوواز به فروش برساند، مساله‌ای که با وجود تحریم‌های مالی روسیه به یک دردسر بزرگ برای خودروساز فرانسوی تبدیل شده است. خروج رنو از بازار روسیه سبب شده است تا این خودروساز چشم‌انداز سال 2022 خود را اصلاح کند. اکنون فرانسوی‌ها انتظار دارند به جای رشد 4 درصدی، رشد 3 درصدی در پایان سال نصیب آن‌ها شود.

نظرات
 
 
 
علی اصغر 1401/1/6
ایران

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران