هواپیمای رییس جمهور مکزیک اجاره داده می‌شود!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رییس جمهور مکزیک، یکی از سیاست‌مداران متفاوت جهان است که تصمیم گرفته تا زندگی لوکس و مجلل همچون یک رییس جمهور را کنار بگذارد. او پس از موفقیت در انتخابات ریاست جمهوری مکزیک، به وعده خود عمل کرده است و اکنون علاقمندان می‌توانند جت اختصاصی ریاست جمهوری مکزیک را اجاره کنند.

این هواپیما یک بویینگ 787 دریم لاینر است که با کد XC-MEX شناخته می‌شود و به طور اختصاصی برای استقرار رییس جمهوری مکزیک ساخته شده است. این هواپیما به اتاق اجرایی با حمام و تختخواب اختصاصی، تلفن ماهواره‌ای، تلویزیون تخت و پنجره‌های بسیار مجهز شده است تا سفر دلنشینی را برای یک رییس جمهور فراهم آورد. بویینگ ریاست جمهوری مکزیک ظرفیت پذیرش 80 سرنشین را دارد.

هواپیمای ریاست جمهوری مکزیک در سال 2019 میلادی به مبلغ 218 میلیون دلار خریداری شد و طی چند سال اخیر 16 میلیون دلار هزینه نگهداری آن شده است. با این حال هیچ شرکت هواپیمایی تمایل به خرید این جت ندارد، چرا که هزینه تغییر کابین و برگرداندن آن به حالت عادی بسیار گزاف خواهد بود. به همین دلیل دفتر ریاست جمهوری مکزیک تصمیم گرفته است تا این جت را اجاره دهد. یک شرکت نظامی بر نحوه اجاره این جت نظارت خواهد کرد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران