تنها نسخه یواز پاتریوت لیموزین به موزه یواز فرستاده شد + عکس

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

محصولات یواز مدتی است که در بازار ایران حضور دارند و با همکاری سروش دیزل به دست مشتریان می‌رسند. یواز پاتریوت یکی از شاسی‌بلندهای مطرح این شرکت است که در بازار ایران نیز حضور دارد. جالب است بدانید نسخه لیموزین این خودرو نیز ساخته شده است و اکنون این نسخه در موزه یواز قرار دارد.

یواز پاتریوت لیموزین در قالب یک پروژه آزمایشی توسط تیمی از متخصصان یواز در اواخر دهه 2000 ساخته شد. آن‌ها این لیموزین را به صورت سنتی ساختند، به این معنا که عقب و جلوی خودرو جدا شد و قسمت میانی آن طولانی‌تر ساخته شد. از آن‌جایی‌که این خودرو قرار بود به صورت قطعات مجزا صادر شود، یواز آن را ثبت اختراع کرد.

لیموزین یواز پاتریوت

یواز پاتریوت لیموزین براساس یک دستگاه یواز پاتریوت مدل 2005 ساخته شده بود اما اخیرا مورد فیس لیفت قرار گرفت و چهره نسل جدید پاتریوت برای آن انتخاب شد. این خودرو تا سال 2022 در دفتر مرکزی شرکت یواز حضور داشت و اکنون به موزه کارخانه اتومبیل اولیانوفسک منتقل شده است تا مورد بازدید عموم قرار گیرد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران