رونمایی از نخستین خودروی برقی امارات متحده به نام الدمانی

نخستین خودروی برقی اماراتی به نام الدمانی در دوبی ساخته و رونمایی شد. این ماشین عربی محصولی از کمپانی M Glory بوده که در حوزه‌های متعددی مثل مهندسی رباتیک، هوش مصنوعی و املاک فعالیت می‌کند. گروه M Glory در نظر دارد فناوری‌های پیشرفته و رباتیک را در فرایند ساخت خودرو به کار گیرد.

خودروی برقی Al Damani در کارخانه‌ای واقع در شهر صنعتی دوبی به تولید انبوه می‌رسد که ظرفیت سالانه آن حدود 55 هزار دستگاه برآورد شده است. امارات قصد دارد خودروی الدمانی را به مناطق مختلفی همچون کشورهای حوزه خلیج فارس، مصر و برخی کشورهای آفریقا صادر کند.

خودروی برقی الدمانی DMV300

کارخانه ساخت الدمانی در دو سیکل تولیدی در سال فعالیت خواهد کرد. این کارخانه از فناوری‌ها و روش‌های انقلاب چهارم صنعتی بهره می‌گیرد که شامل خط جوش، خط رنگ و همچنین خط مونتاژ نهایی با کمک آخرین تکنولوژی‌های رباتیک در پروسه تولید می‌شود.

نخستین خودروی برقی M Glory به نام Al Damani DMV300 چندی پیش به دنبال افتتاح مرکز صنعتی پایدار این مجموعه رونمایی شد. الدمانی به یک باتری 52.7 کیلووات ساعتی مجهز است که در صورت شارژ کامل می‌تواند مسافتی حدود 405 کیلومتر را طی کند.

نظرات
 
 
 
بابی 1401/2/9
اونوقت ایران خودرو و سایپا مثل زالو افتادن به جون صنعت داغون خودروی ایران با تولیدات لگنشون.....
مهندس 1401/2/9
اینا بلدن چطوری زندگی کنند و به مردم خدمت واقعی کنند

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران