حذف آپشن‌ها از لادا نیوا تراول، نسخه مشابه خودروسازی ایران در روسیه!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

حذف آپشن‌ها و امکانات رفاهی یکی از راهکارهای خودروسازان ایرانی برای کاهش قیمت تمام شده خودرو و خنثی سازی اثر تحریم‌ها بوده است. حذف ترمزهای دیسکی عقب، سانروف و رینگ آلیاژی برخی از راهکارهای خودروسازان ایرانی طی چند سال اخیر بوده است که به نظر می‌رسد اخیرا در صنعت خودروسازی روسیه نیز مشاهده شده است.

اعمال تحریم‌ها علیه صنعت خودروسازی روسیه سبب شده است تا شرکت‌های خودروساز این کشور نسبت به حذف امکانات از اتومبیل‌های تولیدی اقدام کنند. یکی از این شرکت‌ها خودروسازی اتوواز است که لادا نیوا تراول را با بسته ضد تحریمی روانه بازار کرده است. لادا نیوا تراول اکنون فاقد ترمز ABS، کیسه‌های هوا و سیستم ایمنی اضطراری خواهد بود.

این اقدام اتوواز در راستای فقدان قطعات خارجی و تحریم‌های اقتصادی علیه صنعت خودروسازی روسیه اتخاذ شده است. انتظار می‌رود مدل لادا گرانتا نیز در آینده دستخوش حذف آپشن‌ها و امکانات شود. علاوه برآن اتوواز تصمیم دارد تا موتورهای قدیمی 8 سوپاپ را جایگزین موتورهای مدرن خودروهای لادا کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران