موضوعات داغ

پیکاپ فوتون تونلند بزودی در روسیه تولید خواهد شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

خروج برندهای بین‌المللی صنعت خودرو از بازار روسیه سبب شده است تا چینی‌ها با اشتیاق بیشتری در این کشور فعالیت کنند. به تازگی برند فوتون از افزایش فعالیت خود در روسیه خبر داده است که شامل راه‌اندازی خط مونتاژ پیکاپ فوتون تونلند و کامیونت فوتون S120 در این کشور خواهد شد.

براساس اخبار منتشر شده از سوی فوتون، این شرکت چینی قصد دارد تا با همکاری شریک روسی مونتاژ پیکاپ‌ها و کامیونت‌های خود را در روسیه آغاز کند. در حال حاضر فوتون با گروه GAZ همکاری می‌کند و احتمال دارد محصولات مونتاژی جدید فوتون توسط همین شرکت به تولید برسند.

پیکاپ فوتون تونلند و نسخه شاسی بلند آن یعنی فوتون ساوانا از سال 2015 تا 2021 در روسیه عرضه می‌شدند. در نهایت عرضه این دو مدل به دلیل تقاضای کم و هزینه بالای واردات خودروهای آماده از چین به روسیه متوقف شد.

اکنون خروج برندهای بین‌المللی از بازار روسیه شرایطی را پدید آورده است که بار دیگر فوتون برای فعالیت در این کشور اعلام آمادگی کند. با این حال فوتون برای کاهش هزینه‌های فروش خودرو، تصمیم دارد تا محصولات خود را در روسیه تولید کند. پیش از این نیز یکبار فوتون تصمیم داشت تا خط تولید خود را در کارخانه Stavropol-Avto در میخائیلوفسک راه‌اندازی کند اما در انجام این کار موفق نبود.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد