بزرگ ترین کامیون معدنی جهان با سوخت هیدروژنی و آلایندگی صفر معرفی شد

شرکت معروف انگلو امریکن به تازگی از بزرگ ترین کامیون معدنی جهان با سوخت هیدروژنی رونمایی کرده است. کامیون سه طبقه nuGen به طور خالص وزنی حدود 200 تن دارد و از یک پیشرانه خیلی بزرگ استفاده می‌کند.

پیشرانه این خودروی غول‌آسا شامل پک باتری لیتیوم یونی 1.2 مگاوات ساعتی و هشت پیل سوختی هیدروژنی می‌شود و قادر به تولید 2682 اسب بخار است. کامیون nuGen همچنین به چندین موتور الکتریکی و سیستم ترمز احیاکننده مجهز بوده و می‌تواند محموله 290 تنی را به راحتی حمل کند.

کامیون nuGen با سوخت هیدروژنی

ساخت کامیون معدنی nuGen حدود 3 سال به طول انجامیده است. الگوی این ماشین، یک مدل دیزلی بوده که مصرف سوخت سالانه آن به 900 هزار لیتر می‌رسد! ولی nuGen به یک پیشرانه جدید و سازگار با محیط زیست مجهز است که به اندازه 700 خودرو، از انتشار دی‌اکسید کربن به جو زمین جلوگیری می‌کند.

ظاهرا انگلو امریکن قصد دارد در چند سال آینده، کامیون‌های هیدروژنی با آلایندگی صفر را جایگزین ناوگان کامیون‌های دیزلی خود کند. با اینکه nuGen یک مدل آزمایشی به حساب می‌آید، ولی کمپانی بریتانیایی هم‌اکنون در حال برنامه‌ریزی برای تبدیل 40 کامیون دیزلی به نسخه هیدروژنی است.

نظرات
 
 
 
غلامرضا 1401/2/26
به من چه. اصلن به تو چه.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران